Celar spet v polno, trenutno je drugi najboljši strelec lige

Nogomet 11. Feb 202415:00 0 komentarjev
Žan Celar nadaljuje s tresenjem nasprotnikovih mrež v Švici. FOTO: Profimedia.

Benjamin Šeško je zadel v Nemčiji, Žan Vipotnik je bil junak svojega kluba v Franciji, Žan Celar pa je spet zadel v Švici in je trenutno celo drugi najboljši strelec tamkajšnje prve lige.

Selektorju Matjažu Keku se lahko smeji. Žan Vipotnik je v soboto zabil edini gol za Bordeaux pri domači zmagi nad Grenoblom z 1:0. V polno je meril že na samem začetku tekme, v četrti minuti (na igrišču je bil do 80. minute), to pa je bil njegov sedmi prvenstveni gol v tej sezoni druge francoske lige.

Pisali smo že, da je še tretjič v nizu v prvi nemški ligi včeraj zadel tudi prvi zvezdnik napada slovenske reprezentance Benjamin Šeško, ki je v polno meril pri remiju proti Augsburgu z 2:2. Dvajsetletni Radeljčan je bil na igrišču 72 minut, trenutno pa je pri šestih prvenstvenih golih v tej sezoni. Še dva je dosegel v ligi prvakov, v kateri ga že naslednji teden čaka prva tekma osmine finala proti Real Madridu, dva pa v pokalnem tekmovanju.

Dobre novice za slovenskega selektorja pa prihajajo tudi iz Švice, kjer se je na derbiju 23. kroga tamkajšnje prve lige med strelci spet znašel Žan Celar.

Slovenski reprezentant je na tekmi proti prvaku in udeležencu lige prvakov Young Boys v 80. minuti postavil končni izid 3:3. Z igrišča je odšel pet minut pozeneje.

Celar je pred tem v polno meril še enkrat, a je sodnik njegov gol razveljavil zaradi prekrška.

To je bil že njegov deveti prvenstveni zadetek in je trenutno celo drugi najboljši strelec, za najboljšim pa zaostaja za le en gol.