Izraelci končali evropske sanje Celjanov (VIDEO)

Konferenčna liga 31. Avg 202321:15 > 23:23 0 komentarjev
Albert Riera

Nogometaši Celja so na povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo doma igrali neodločeno 1:1 (1:0) z Maccabijem iz Tel Aviva in tako končali letošnje evropsko udejstvovanje. Gol za Celje je tokrat dosegel Aljoša Matko.

Izraelci so se uvrstili v skupinski del konferenčne lige, potem ko so prvo tekmo pred domačimi gledalci dobili s 4:1. Tekmece za skupinski del tekmovanja bodo dobili na petkovem žrebu v Monaku.

Celje – Maccabi tel Aviv 1:1 (1:0)

Streeac: Matko 12.; Kanichowsky 50.

KONEC TEKME!

86. minuta: Smola za Juliena Lamyja, ki je zatresel okvir Maccabijevih vrat.

78. minuta: Ido Shahar se je sprehodil skozi celjsko obrambo, a mu izvrstnega Rozmana, ki se je znova izkazal z obrambo, ni uspelo premagati.

50. minuta: GOOOL! 1:1! Maccabi je v drugi polčas vstopil povsem drugače kot v prvega in kaznoval neprevidnost Celjanov. Za izenačenje je poskrbel Gabi Kanichowsky, ki je dosegel sijajen zadetek z obrata.

47. minuta: Že takoj na začetku polčasa velika priložnost Maccabija po napaki Karničnika. Streljal je Eran Zahavi, a je Celjane rešil Matjaž Rozman.

33. minuta: Prva velika priložnost za Maccabi. Z roba kazenskega prostora je močan strel sprožil Dor Turgeman in zatresel vratnico.

30. minuta: Matko je krasno podal do Karničnika, ki se je sam znašel pred vrati Izraelcev, a grdo zgrešil.

20. minuta: Luka Bobičanec je prišel do strela, vendar meril premalo natančno.

15. minuta: Z velike razdalje je z močnim strelom poskusil Luka Bobičanec, a je žogo ujel gostujoči vratar Mashpati.

12. minuta: GOOOOL za Celje! Domači so hitro kronali odličen uvod v tekmo. V kazenski prostor je prodrl Egor Prucev, streljal in zadel vratnico. Tam je do žoge kot prvi prišel Aljoša Matko, se izognil prepovedanemu položaju in zadel za vodstvo!

1. minuta:  Že takoj na uvodu vroče v kazenskem prostoru Izraelcev! Aljoša Matko je padel, toda glavni sodnik se ni odločil za enajstmetrovko.