Qarabag pretrd oreh za Olimpijo

Liga Europa 31. Avg 202319:00 > 23:14 1 komentar

Nogometaši Olimpije so na povratni tekmi 4. kroga kvalifikacij proti Qarabagu ostali brez uvrstitve v ligo Evropa. Potem ko se je prvi obračun v Stožicah končal z zmago Azerbajdžancev z 2:0, sta se moštvi v Bakuju razšli brez zmagovalca (1:1).

Azerbajdžanci so se uvrstili v skupinski del evropske lige, potem ko so prvo tekmo v Ljubljani dobili z 2:0. Slovenski prvak pa bo igral v skupinskem delu konferenčne lige. Žreba skupin bosta v petek v Monaku.

Olimpija se je zavedala velikega zaostanka s prve tekme, a se vseeno ni predala vnaprej, čeprav ni več mogla računati na Svita Sešlarja, ki je prestopil v drugo turško ligo, in kaznovanega branilca Davida Sualeheja.

Na kar enakovredni tekmi je tudi slovenski prvak na trenutke pokazal, da je lahko nevaren, za razliko od prve tekme pa je tudi zadel, kar pa je bilo premalo za evropsko ligo.

Ljubljančani so napovedali pogumno predstavo in so te napovedi, sicer s skromnim številom strelov, v prvem polčasu deloma uresničili, čeprav so se po 24 minutah znašli v še višjem zaostanku. Takrat je Aljaž Krefl naredil prekršek nad Leandrom Andradejem, po pregledu posnetkov pa so sodniki pokazali na belo piko. Z nje je bil zanesljiv Tural Bajramov.

V končnici polčasa bi kaj lahko zeleno-beli precej popravili svoje izhodišče. Najprej so v 36. minuti izenačili, potem ko je Krefl odvzel tekmecem žogo blizu njihovega kazenskega prostora, jo oddal do Dioga Pinta, ki je izvrstno zadel z leve strani kazenskega prostora v nasprotni zgornji kot.

Kmalu zatem je sodnik znova moral na ogled posnetka, takrat zaradi prekrška domačega nogometaša Kevina Medine v lastnem kazenskem prostoru. Toda sodniki se takrat niso odločili za najstrožjo kazen, tako da sta ekipi šli na odmor z 1:1.

V drugem polčasu so bili uvodoma nekoliko podjetnejši domačini, Abdellah Zoubir v 50. in Andrade v 70. minuti sta bila nekoliko premalo natančna, precej čez gol pa je v 79. minuti meril Mustafa Nukić v ljubljanski ekipi, ki je imela še nekaj (pol)priložnosti, vendar jih ni znala unovčiti, tako da se je z remijem poslovila od evropske lige.

Qarabag – Olimpija 1:1 (1:1) /2:0/

Stadion, sodniki: Hernandez, Naranjo in Sanchez Rojo (vsi Španija).
Strelca: 1:0 Bajramov (24./11 m), 1:1 Pinto (36.).
Qarabag: Gugešašvili, Jafargulijev, Medina, Mustafazade, Bajramov (od 89. Keyta), Janković (od 89. Almeida), Romao, Benzia (od 82. M. Silva), Zoubir, Andrade, Xhixha (od 66. Juninho).
Olimpija: Vidovšek, Krefl, Ratnik, Karamatić, J. Silva (od 77. Lasickas), Pinto, Elšnik, Doffo, Motika (od 54. Posavec), Rui Pedro (od 66. Fadida), Lucas (od 66. Nukić).
Rumeni kartoni: Mustafazade, Janković, Zoubir, Andrade; Motika, Rui Pedro, Doffo, Lasickas, Bristrić.

KONEC TEKME!

86. minuta: Nova priložnost za Olimpijo. Tokrat se je ponudila Kreflu, a je žogo poslal naravnost v roke domačega vratarja.

79. minuta: Ljubljančani so s kombinacijo hitrih podaj lepo oziigrali Qarabag. V kazenskem prostoru je bil povsem osamljen Mustafa Nukić in streljal, a preslabo meril in žogo poslal visoko prek vrat.

70. minuta: Qarabag je s prostega strela izvedel uigrano akcijo, ki jo je zaključil Leandro Andrade, a žogo poslal prek vrat.

64. minuta: Zoubir je streljal z roba kazenskega prostora, pri tem zadel enega od nogometašev Olimpije in izsilil kot.

57. minuta: Rui Pedro je streljal proti vratom Qarabaga, vendar se je z obrambo izkazal Luka Gugeshashvili.

45. minuta: Qarabag bi globoko v sodnikovem dodatku kmalu znova vodil. Olimpija je izgubila žogo na sredini, domača ekipa pa je izpeljal hiter protinapad, ki ga je z atraktivnim volejem zaključil Yassin Benzia, a na veliko srečo Ljubljančanov za las zgrešil vrata Vidovška.

37. minuta: Le minuto po doseženem zadetku, je v kazenskem prostoru gostiteljev padel Nemanja Motika. Sodnik je sprva pokazal na belo točko, nato pa si odšel ogledati posnetek in svojo odločitev spremenil.

36. minuta: GOOOL! 1:1! Olimpija je izenačila! Do žoge v kazenskem prostoru se je dokopal Diogo Pinto, ki je z leve strani sprožil zavit strel proti vratom domačih in s pravo mojstrovino premagal vratarja Qarabaga.

24. minuta: GOOOL! 1:0 za Qarabag, ki je zadel iz najstrožje kazni. To je zakrivil Andraž Krefl, ki je v svojem kazenskem prostoru podrl Leandra Andardeja. Zanesljivi izvajalec je bil Toral Bajramov, ki je Matevža Vidovška premagal z natančnim strelom v njegov levi spodnji kot.

16. minuta: Qarabag je izepljal hiter protinapad. Do strela je prišel Abdellah Zoubir, a zadel le zunanji del mreže Olimpijinih vrat.

6. minuta: Od daleč je proti vratom Olimpije sprožil Marko Janković, a meril previsoko.