City z golom Sterlinga zmagal v Southamptonu

Nogomet 19. Dec 202018:05 0 komentarjev
Raheem Sterling

Manchester City je v 14. kolu Premier lige v gosteh z 1:0 premagal Southampton. Na tekmi s precej priložnostmi je edini zadetek dosegel Raheem Sterling.

Prvo priložnost za City je imel v 13. minuti Joao Cancelo, vendar se je z odlično obrambo izkazal Alex McCarthy in žogo izbil v kot.

STERLING ZADEL ZA VODSTVO

V 16. minuti je Kevin de Bruyne pokazal svoje mojstrstvo in s krasno podajo našel Raheema Sterlinga, ki je imel nekaj prostora in zadel tik ob vratnici – 0:1.

POVEZANO

Pet minut kasneje je imel lepo priložnost za izenačenje Theo Walcott, vendar je njegov poskus ubranil vratar Ederson.

Na začetku drugega polčasa je imel priložnost za povišanje prednosti Bernardo Silva, vendar žoge ni najbolje zadel in je streljal naravnost v McCarthyja. Sledil je poskus de Bruyna z roba kazenskega prostora, vendar McCarthy ni imel večjih težav, da je žogo ukrotil. City je še naprej napadal in McCarthy se je moral krepko potruditi, da je ubranil poskus Ilkaya Gundogana v 78. minuti. Gostje so še naprej zapravljali številne priložnosti, zadnjo resno je imel Riyad Mahrez, ki je streljal prek gola.

Manchester City se je z zmago povzpel na (trenutno) peto mesto na lestvici s 23 točkami, Southampton pa je s točko več (in tekmo več) mesto pred njim.