Messiju stoječe ovacije, junak pa njegov namestnik (VIDEO)

Nogomet 13. Okt 20237:31 0 komentarjev
Argentina Otamendi

V Južni Ameriki so se nadaljevale kvalifikacije za nastop na svetovnem prvenstvu. Na sporedu je bil tretji krog. Argentina je nadaljevala z zmagovitim nizom, medtem ko se je Brazilcem malce zalomilo.

Superzvezdnik Lionel Messi je sprva s klopi lahko opazoval, kako je Argentina sijajno začela. Po pičlih treh minutah je nadomestni kapetan Nicolas Otamendi z volejem streljal iz kota za vodstvo. Moštvo trenerja Lionela Scalonija je poskušalo z velikim pritiskom doseči še drugi gol, a so tako Lautaro Martínez (30.), De Paul (41.) in Nicolas Gonzalez (44.) zapravili velike priložnosti.

V 53. minuti je Estadio Monumental s stoječim aplavzom le dočakal na zadnji tekmi poškodovanega sedemkratnega najboljšega nogometaša na svetu, Messija. V 75. minuti bi zvezdnik Inter Miamija iz kota skoraj dosegel izjemen zadetek, a je žoga v visokem loku zadela le prečko. To je bila tretja zmaga sinjemodrih po uvodni tekmi proti Ekvadorju (1:0) in zmagi v gosteh pri Boliviji (3:0).

Izjemen zadetek Otamendija:

Vratnica Messija:

Venezuelci šokirali Brazilce

Argentinci so s tretjo zmago zdaj sami na vrhu lestvice, saj so Brazilci, ki so na prvih tekmah prišli do šestih točk tokrat le remizirali z Venezuelo. Selecao je v vodstvo sicer popeljal branilec Arsenala Gabriel, v 85. minuti pa jih je šokiral Eduard Bello in poskrbel za veliko točko na težkem gostovanju.

Darwin Nunez je zadel v sodnikovem dodatku in Urugvaju priboril remi (2:2) proti Kolumbiji v gosteh v Barranquilli, potem ko so gostitelji zapravili številne lepe priložnosti po vodstvu z 2:1. Medtem pa je Ekvador osvojil prve tri točke teh kvalifikacij po zmagi z 2:1 pri Boliviji, Čile je premagal Peru z 2:0.