Peru do prve zmage na letošnjem južnoameriškem prvenstvu

Nogomet 21. Jun 20217:50 > 7:58 0 komentarjev

Peru je na svoji drugi tekmi južnoameriškega nogometnega prvenstva premagal Kolumbijo z 2:1 in dosegel prvo zmago na letošnjem tekmovanju. Venezuela in Ekvador sta se razšla brez zmagovalca (2:2).

Peru je po uvodnem visokem porazu proti gostiteljici Braziliji (0:4) le vpisal prve točke. Do teh je prišel po zadetku Sergia Pene v 17. minuti in avtogolu Yerrja Mine v 64. minuti. Za poražence je edini gol na tekmi z enajstmetrovke v 53. minuti dosegel Miguel Borja.

Pred tem sta se na stadionu Nilton Santos v Rio de Janeiru udarila Ekvador in Venezuela ter remizirala 2:2. Ekvadorci so še na sedmi zaporedni medsebojni tekmi ostali neporaženi proti Venezuelcem, ki so tik pred začetkom prvenstva zaradi pozitivnih koronskih testov povsem zamenjali ekipo in pripeljali 15 novih nogometašev.

Ekvador je sicer prek Ayrtona Preciada in Gonzala Plate dvakrat povedel, a sta tekmece v igro vrnila Edson Castillo in Ronald Hernandez, ki je točko svoji ekipi zagotovil z zadetkom v 91. minuti. “Nimam besed, s katerimi bi opisal svoje občudovanje do teh fantov,” je bil po tekmi ponosen selektor Venezuele Jose Peseiro.