Correa in Carrasco vrnila Atletico na prvo mesto

La liga 22. Apr 202121:10 > 21:20 0 komentarjev
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaši madridskega Atletica so v 31. krogu španskega prvenstva z 2:0 premagali Huesco in se vrnili na prvo mesto lestvice. Od mestnega tekmeca Reala, ki je na drugem mestu imajo tri točke prednosti.

Sevilla je na tretjem mestu s 67 točkami, Barcelona pa ima z dvema tekmama manj 65 točk. Katalonci bodo v četrtek ob 22. uri s prenosom na Sportklubu gostili Getafe.

Atletico je na tekmi proti ekipi, ki se bo borila za obstanek vse do konca sezone, prevladoval. Vseeno pa je moštvo, ki ga vodi Diego Simeone za zmago trepetalo do konca.

V 39. minuti je sijajen zadetek dosegel Angel Correa potem, ko je iz igre vrgel dva branilca gostujoče ekipe ter s strelom iz nekje 15 metrov žogo pospravil v mrežo Huesce.

Najbolj zaslužen pri Huesci, da so v končnico prišli zgolj z golom zaostanka je bil njihov vratar Alvaro Fernandez. A v 81. minuti po napaki Dimitriosa Siovasa ni mogel preprečiti zadetka Yannicka Carrasca kateremu je podal Marcos Llorente.

Gostje so edino pravo priložnost imeli v 78. minuti, ko je imel Sergio Gomez priložnost, da bi ogrozil Jana Oblaka, a je Renan Lodi v zadnjem trenutku njegov strel blokiral in žogo poslal v kot.

V naslednjem krogu bo Atletico gostoval v Bilbau, Huesca pa bo gostila Getafe.