Real skočil na vrh lestvice

La liga 22. Apr 20210:29 0 komentarjev
AP Photo/Jose Breto

Španski nogometni klub Real Madrid je po zmagi proti Cadizu s 3:0 skočil na vrh prvenstvene lestvice. S tekmo več ima isto število točk kot mestni tekmec Atletico, za katerega igra slovenski vratar Jan Oblak. Rdeče-beli bodo dvoboj 31. kroga odigrali v četrtek proti Huesci. Barcelona bo prav tako v četrtek gostila Getafe.

Njihovi mestni tekmeci so nocoj v gosteh kljub številnim odsotnostim zanesljivo premagali Cadiz s 3:0. Prve pol ure zadetkov ni bilo, potem pa je po prekršku nad Rodrygom enajstmetrovko izkoristil Karim Benzema. Francoz je zabil tudi tretji zadetek, vmes pa je bil po podaji Benzemaja natančen še Alvaro Odriozola. V drugem polčasu se izid ni spremenil.

Barcelona bo tekmo 31. kroga pričakala na četrtem mestu. Po 30 odigranih tekmah imajo 65 točk, dve manj od Seville, ki je v sredo slavila proti Levanteju z 1:0. Andaluzijce je v boju za naslov španskega prvaka ohranil zadetek Youssefa En Nesyrija v 53. minuti.

Na preostalih današnjih tekmah je Osasuna s 3:1 ugnala Valencio, Alaves je presenetil Villarreal z 2:1, Elche in Valladolid pa sta igrala 1:1. Betis in Athletic iz Bilbaa sta se prav tako razšla z delitvijo točk, dvoboj se je končal brez zadetkov.