Damjan Bohar junak slovenskega derbija v poljski Ekstraklasi

Nogomet 2. Okt 20227:38 0 komentarjev

Damjan Bohar je v poljski ligi zopet močno opozoril nase. Na srečanju 11. kroga poljske Ekstraklase je za Zagłębie Lubin v gosteh pri Gorniku iz Zabrza v polno meril kar dvakrat ter hkrati odločil srečanje z zadnjim golom za končnih 2:3 (1:2).

Bohar, ki je bil pri klubu iz Lubina ob prihodu na stranskem tiru, ker po odločitvi trenerja ni želel igrati za mladinsko ekipo, je odločil t.i. “slovenski” derbi, saj pri obeh klubih mrgoli Slovencev.

Za Gornik nastopata Blaž Vrhovec in Amadej Maroša, zaradi poškodbe je trenutno odsoten Erik Janža, Boharjev soigralec pri klubu iz Lubina pa je Simon Živec, ki je prav tako na prisilnem dopustu. Bohar, sicer nekdanji član Mure in Maribora, je z dvojčkom zadetkov na včerajšnjem srečanju bržčas ujel pozornost selektorja Matjaža Keka, ki ima Prekmurca vsaj na širšem seznamu potencialnih udeležencev prihajajočih kvalifikacij za nastop na EURU 2024.

Zadetek za zmago proti Gorniku v gosteh:

Hitronogi 30-letnik se na Lubin kot mesto in ustroj kluba ni dolgo privajal, saj je tam igral že med leti 2018 in 2020, potem prestopil v Osijek, letos poleti pa se na Poljsko vrnil za drugo epizodo.

Zadel prvi in zadnji

Na srečanju sredine lestvice se je nogometaš, ki ima 16 nastopov in en zadetek za slovensko reprezentanco vpisal v 11. minuti, ko je načel mrežo Gornika in nato še v 64. minuti, ko je postavil končnih 2:3 za vse tri točke Lubina. Pri domačih je celo tekmo v zvezni vrsti odigral Blaž Vrhovec, Amadej Maroša je v igro prišel v 59. minuti, takoj po izenačenju Gornika na 2:2, Bohar pa je zelenico zapustil v 80. minuti.

Po nepopolnem 11. krogu je Zagłębie Lubin (Bohar, Živec) na 7. mestu Ekstraklase, Gornik Zabrze (Vrhovec, Maroša, Janža) je na 11. mestu, vodi pa Pogon iz Sczeczina, kjer je eden izmed ključnih mož slovenski reprezentant, Luka Zahović.