Domžalčane razjezil VAR, sledil je nov šok, na koncu “le” točka (VIDEO)

Nogomet 30. Jul 202319:41 0 komentarjev
NK Domžale NK Bravo

Nogometaši Domžal in Brava so se v 2. krogu Prve lige Telemach razšli brez zmagovalca z 1:1 (0:1).

Domačini bi morali povesti v 2. minuti, ko si je veliko napako privoščil vratar Brava Matija Orbanić. Franko Kovačević mu je žogo odvzel okoli 25 metrov od vrat, nato pa z levico nekoliko z leve strani zgrešil prazno mrežo.

V 8. minuti je Zeni Husmani od daleč za kak meter zgrešil vrata Ljubljančanov, na drugi strani pa je Matija Kavčič pet minut kasneje od daleč le malce ogrel dlani Gašperja Tratnika.

VAR razveljavil zadetek Domžal:

Kovačević je bil tudi v 27. minuti osmoljenec, potem ko je v kazenskem prostoru dvakrat zgrešil žogo, nato pa se je ta odbila do Danijela Šturma, ki jo je z levico poslal čez gol. Tri minute kasneje se je zdelo, da je Šturm domačine popeljal v vodstvo, potem ko je izkoristil še eno napako v Bravovi obrambi, a je bil ob začetku akcije v prepovedanem položaju.

V 44. minuti pa je boljše obdobje Ljubljančanov izkoristil Gašper Trdin. Ta je na robu kazenskega prostora prejel podajo z leve strani in žogo z močnim ter natančnim strelom poslal v zgornji desni kot Tratnikovih vrat.

Izenačujoči zadetek Domžal:

Drugi polčas se je začel z ofenzivo Domžal, že po slabih treh minutah pa je močno z levico zadel Jan Đapo, potem ko se je žoga srečno odbila do njega po strelu od daleč ter posredovanja Marka Španringa.

V 54. minuti se je znova po podaji rezervista Luke Topalovića v ugodnem položaju znašel Kovačević, a iz oči v oči z vratarjem Orbanićem žogo poslal mimo vrat. Domžale so imele še naprej več od igre, v 68. minuti pa se je izkazal Orbanić, ki je ustavil strel Edina Julardžije z desne strani.

V 80. minuti je bil Đapo po gneči v kazenskem prostoru Ljubljančanov blizu drugega zadetka, a je Orbanića rešila vratnica. To je bila tudi zadnja prava priložnost na domžalski zelenici.

V naslednjem krogu bodo v soboto Domžale gostovale pri Rogaški, Bravo pa dan kasneje čaka domači obračun proti Celju.

Domžale – Bravo 1:1 (0:1)

Športni park Domžale, sodniki: Balažič, Mežnar, Kužnik.

Strelca: 0:1 Trdin (44.), 1:1 Đapo (48.).

Domžale: Tratnik, Đapo (od 88. Bobarić), Klemenčič, Đurić, Nwankwo, Brecl (od 53. Černe), Husmani (od 46. Topalović), Julardžija, Repas (od 64. Markuš), Kovačević, Šturm.

Bravo: Orbanić, Kavčič, Katinić, Gurlica, Španring, Stanković, Trdin, Selan, Janjić (od 88. Ivanšek), Poplatnik, Štor (od 82. Maher).

Rumeni kartoni: Šturm; Gurlica, Selan.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Domžalah in Mariboru:

Konec tekem v Mariboru in Domžalah!

80. minuta, Domžale: Vratnica Domžal! Znova je bil glavni akter Đapo, a mu je drugo veselje na tekmi preprečila vratnica. Obranić bi bil povsem brez moči.

68. minuta, Domžale: Priložnost domačih. Sprožil je Edin Julardžija, a je bil vratar Brava na mestu. Ostalo je pri 1:1.

65. minuta, Ljudski vrt: GOOOL! 1:0! Maribor kljub igralcu manj vodi. Po prekrasni podaji kapetana Martina Milca je v polno meril Arnel Jakupović.

Zadetek Jakupovića:

56. minuta, Ljudski vrt: Maribor je v težavah! Po drugem rumenem kartonu je moral igrišče  zapustiti mladi Marcel Lorber. Šlo je za simulacijo prekrška v kazenskem prostoru, prvi rumeni karton pa je prejel  v peti minuti zaradi vlačenje. Odločitev Obrenovića je razjezila klop Maribora, rdeč karton je prejel tudi tehnični vodja ekipe Aleš Mertelj.

Drugi rumeni karton za Lorberja:

54. minuta, Domžale: Velika priložnost za Domžale. Sam se je pred vratarjem Brava znašel Kovačević, a ponovno ni bil natančen.

48. minuta: GOOOL! 1:1! Domžale so nazaj! Zadele so takoj začetku drugega polčasa! V polno je zadel 20-letni Jan Đapo.

Zadetek za izenačenje Domžal:

Začetek drugih polčasov!

Konec prvih polčasov v Mariboru in Domžalah!

44. minuta: GOOOL! 0:1! Bravo vodi v Domžalah! Po levi je lepo prodrl Matija Kavčič in poslal oster predložek v kazenski prostor Domžal, kjer je žoga prišla do kapetana Gašperja Trdina, ki je z močnim strelom matiral domžalskega vratarja. Šiškarji kar malce presenetljivo vodijo v Domžalah.

Lep zadetek kapetana Brava:

40. minuta, Ljudski vrt: Vratnica Maribora! Atraktivno je s peto poskušal Xhuliano Skuka, a mu je strel atraktivno ubranil Tibor Banić. Ostalo je pri 0:0.

30. minuta, Domžale: Domžalčani so povedli. Šlo je za dolgo podajo in napako Katinića. Zmedo je izkoristil Šturm in mojstrsko zadel. Rumena je družina je slavila, ko se je oglasil VAR in oznanil, da je šlo za prepovedan položaj. Bilo je zelo tesno, odločali so centimetri. Veliko sreče za Šiškarje.

Odločali so centimetri:

26. minuta, Ljudski vrt: Zapretil je tudi Aluminij. Z lepo odmerjenim strelom je mariborske navijače prestrašil Gorenak, a bil je premalo natančen, zdi pa se, da je bil na žogi tudi Jug.

14. minuta, Ljudski vrtu: Velika priložnost za Maribor. Po napaki vratarja Aluminija, ki je prijel podajo soigralca, so vijolični imeli na voljo indirektni prosti strel. Sprožil je vroči Arnel Jakupović, a obramba Aluminija je bila na mestu. Oba strela domačih sta bila blokirana.

Lepa priložnost za Maribor:

2. minuta, Domžale: Po hudi napaki vratarja Brava Matije Orbanića je Franko Kovačević streljal na prazna vrata, a grdo zgrešil. Domžalčani so zapravili veliko priložnost za vodstvo.

Kovačević ni izkoristil napake Obranića:

Začetek tekem v Maribor in Domžalah!

Začetni postavi v Ljudskem vrtu:

Pred tekmama v Domžalah in Mariboru:

Mariborčani so državno prvenstvo začeli suvereno. Vijolice so v Domžalah s kar 4:0 odpravile Radomljane in zdelo se je, da varovanci Damirja Krznarja pravočasno dvigujejo formo pred naslednjimi izzivi sezone. Toda nato je prišla četrtkova tekma v Luksemburgu, kjer so jo Štajerci komajda odnesli brez poraza proti Differdangeju (1:1). Tokrat čaka Maribor drugačen, a nič manj zahteven izziv. Aluminij je proti Celju dokazal, da bo v tej sezoni trn v peti favoriziranih tekmecev, po točko proti grofom pa je samozavest v Kidričevem zagotovo na zelo visokem nivoju. Motivacija šumarjev na tekmi z velikim sosedom pa tako ali tako nikoli ni vprašljiva.

Tekma med Domžalami in Bravom bo edini obračun nasprotnikov, ki sta v prvem krogu osvojila vse tri točke. Rumena družina želi z novo zmago še malce sprati madež evropske blamaže proti malteškemu Balzanu, Bravo je v prvem krogu z zmago proti Rogaški zaprl usta kritikom, ki s(m)o po skromnem kadrovanju napovedovali klavrno sezono Šiškarjev. V vlogi favorita bodo tokrat sicer varovanci Simona Rožmana, nenazadnje ravbarji že sedem prvenstvenih tekem zapored niso klonili proti Bravu.