Petarda Celjanov v mreži Mure pred odhodom na Portugalsko (VIDEO)

Nogomet 30. Jul 202319:25 > 20:14 4 komentarji

Nedeljski program 2. kroga Prve Lige Telemach se je začel v Mariboru in Domžalah. Vijolični so skoraj celoten drugi polčas igrali z igralcem manj, a na koncu vseeno strli Aluminij (1:0). Junak srečanja je bil ponovno Arnel Jakupović, v Domžalah pa ni bilo zmagovalca. Bravo je povedel v prvem polčasu, rumena družina pa je kljub prevladi uspela le izenačiti (1:1). Za konec kroga sta se pomerila Celje in Mura, varovanci Alberta Riere pa so s kar 5:0 odpravili tekmece in na Portugalsko odhajajo z lepo popotnico.

Tekma v Celju se je začela počasi in v prvih 25 minutah srečanja praktično nismo videli prave priložnosti. Toda to je bilo očitno zgolj zatišje pred viharjem, saj smo v nadaljevanju videli kar pet zadetkov.

V 26. minuti je prvi zadetek za grofe dosegel kapetan Nino Kouter, ki je odlično zaključil akcijo. Varovanci Alberta Riere so tik pred koncem prvega polčasa še povišali prednost.

V nadaljevanju srečanja smo videli povsem odprt obračun, tresla pa se je zgolj mreža Mure. Najprej je v 55. minuti zadel Karlo Špeljak. Tudi črno-beli so imeli na drugi strani kar nekaj priložnosti, da bi zatresli mrežo, toda na koncu je celjska mreža ostala nedotaknjena.

Celjani so v nadaljevanju še dvakrat zadeli. Najprej je v 75. minuti zadel Lovro Bizjak, piko na i pa je v 87. minuti postavil povratnik po poškodbi Denis Popović.

Mariborčanom je uspelo z igralcem manj

Nedeljsko dogajanje se je začelo v Ljudskem vrtu. Maribor je v dosedanjih tekmah sezone pokazal dva različna obraza. V evropskih tekmah je bil neprepričljiv, v prvem prvenstvenem krogu pa je povsem nadigral Radomlje in zmagal s 4:0. Tokrat ni bil tako učinkovit, a je vseeno zasluženo prišel do treh točk. In to z igralcem manj. Potem ko je bil v 56. minuti izključen Marcel Lorber, je v 65. minuti tekmo odločil kdo drug kot v zadnjem času izredno učinkoviti Arnel Jakupović.

Zadetek Jakupovića za zmago Maribora:

Brez zmagovalca v Domžalah

Na drugi tekmi v Domžalah, ki se je prav tako začela ob 17.30 nismo videli zmagovalca Rumena družina je remizirala z Bravom (1:1). Potem ko sta obe ekipi v prvem krogu zmagali, Domžale so slavile proti Muri (3:2), Bravo pa proti Rogaški (2:0), v drugem krogu nobeni zasedbi ni uspelo obdržati 100-odstotnega izkupička. Tako Bravo kot Domžale imata po štiri točke, na vrhu pa sta Maribor in Koper s po dvema zmagama ter šestimi točkami.

Izenačujoči zadetek Domžal:

Olimpija generalko pred Ludogorcem opravila z odliko

Po porazu v prvem krogu v Kopru je Olimpija tokrat prvič v prvenstvu zaigrala pred domačimi navijači in zlahka premagala novinko med prvoligaši Rogaško, ki je tako doživela še drugi poraz. Za Olimpijo sta že v prvem polčasu zadela Mateo Karamatić in Saar Fadida ter že po prvih 45 minutah razblinila vse dvome o zmagovalcu. V zadnjih desetih minutah sta zmago potrdila Rui Pedro, ki je zadel po sijajni akciji, in z z dvema goloma še Fadida, ki je tako prišel do “hat-tricka”.

Gol Ruija Pedra po sijajni akciji:

Za Olimpijo je bila to uvertura v torkov evropski spektakel, ko bodo Stožice precej bolj polne, kot so bile tokrat, ko jih je spet obiskalo le nekaj sto gledalcev. Čez tri dni bo v Ljubljani zelo vroče, Olimpija bi si z zmago nad bolgarskim prvakom Ludogorcem v kvalifikacijah za ligo prvakov prvič v zgodovini zagotovila nastop v skupinskem delu evropskih pokalov. Na prvi tekmi v Razgradu je po zelo dobri igri remizirala z 1:1.

Koprčani še drugič zmagali

Na prvi tekmi kroga je Koper ugnal Radomljane. Primorci so povedli v 38. minuti, ko je lepo podajo Bedeja Osujija izkoristil mladi, 19-letni Andraž Ruedl, na koncu pa se je izkazalo, da je mladenič postavil tudi končni izid. Koprčani so si priigrali številne lepe priložnosti, a niso in niso več našli poti do radomeljskih vrat. Neučinkovitost primorski nogometašev ni bila kaznovana in Koper se je razveselil še druge zmage v sezoni (6 točk), mlinarji pa ostajajo brez točk.