Razočarani Hrvati imajo še vse v svojih rokah, toda … (VIDEO)

Euro2024 19. Jun 202418:22 1 komentar
hrvaška nogometna reprezentanca
Hrvaški poraz bi močno razžalostil naše južne sosede, a mi bi jim bili hvaležni za uslugo. Foto: Profimedia

Hrvaška reprezentanca tudi po dveh tekmah evropskega prvenstva v nogometu ostaja brez zmage. Po uvodnem porazu proti Španiji (0:3) je tokrat v Hamburgu remizirala z Albanijo (2:2), potem ko so tekmeci gol dosegli v 95. minuti. Kljub temu imata obe ekipi še možnost za napredovanje.

Uvodna sredina tekma je ponudila z veliko razburljivega dogajanja. Albanci so podobno kot na obračunu prvega kroga odlično začeli in v 12. minuti tudi povedli, ko je zadel Qazim Laci. Hrvati so preobrat izpeljali v razmiku dveh minut sredi drugega polčasa po golu Andreja Kramarića (74.) in avtogolu Klausa Gjasule (76.). A Hrvati v razburljivi končnici niso zadržali zmage, točko je Albaniji priigral Gjasula.

Izbranci Zlatka Dalića so tako izpustili veliko priložnost, da bi prišli do prvih treh točk, potem ko so v uvodnem krogu visoko izgubili s Španijo (0:3). “Ni nam lahko, za nami je težka tekma z dvema povsem različnima polčasoma. V drugem smo dali vse od sebe, da zmagamo, a smo dobili gol v sodnikovem dodatku. Seveda bi ga lahko preprečili, saj smo Albance po vodstvu z 2:1 zadrževali daleč stran od gola, pritiskali smo nanje. V zadnjih petih minutah pa smo se preveč povlekli nazaj in jim ponujali priložnosti za protinapade. Največ težav imamo pri osrednjih branilcih,” je tekmo ocenil hrvaški selektor.

Kljub le točki pa so kockasti še vedno odvisni le od sebe – na zadnji tekmi skupine B proti Italijanom (v ponedeljek, 24. junija, ob 21. uri) jim zmaga in skupno štiri točke 99-odstotno prinašajo napredovanje kot druga ali tretja reprezentanca skupine. “Vse je v naših rokah. Drugi polčas nas hrabri, potem ko v prvem nismo bili dobri, nič nam ni uspevalo. A zmaga v ponedeljek nas pelje naprej,” je dodal Dalić.

Razočaran je bil tudi današnji slavljenec Andrej Kramarić. “Bolj kot čestitk za rojstni dan bi bil vesel treh točk. To je nogomet, zato ga ljudje obožujejo. Nikoli ne veš, kaj te čaka v naslednji akciji. V drugem polčasu smo bili veliko boljši, žal pa po drugem golu nismo uspeli zadeti še večkrat. Proti Italijanom gremo na glavo, zagotovo jih lahko premagamo. Večkrat smo bili že v takšnem položaju, dali bomo vse od sebe.”

Tekma, ki se je bo spominjal vse življenje

Če so praktično vsi hrvaški nogometaši, ki so stopili pred medije, govorili o razočaranju, pa je bilo vzdušje povsem pričakovano drugačno v albanskem taboru. Albanski mediji so se razpisali, da je točko prineslo veliko albansko srce, selektor Sylvinho pa je dogajanje na igrišču povzel z besedami: “Težko je analizirati takšno tekmo. Bila je neverjetna. Na začetku drugega polčasa nam je bilo zelo težko, zavedali smo se, kdo je tekmec na drugi strani. Po izenačujočem golu sem celo verjel, da lahko zmagamo. Na takšnem turnirju enostavno moramo uživati. Obljubljam vsem, da se bomo proti Španiji borili za vsako točko. Verjamem, da se bomo današnjega dne vsi Albanci in jaz spominjali za celo življenje.

albanska nogometna reprezentanca

Derbi skupine B med Italijo in Španijo bo na sporedu v četrtek ob 21. uri, takrat bodo tudi jasne kalkulacije pred zadnjim krogom prvega dela prihodnji torek.