Payet pokopal Kurtića, preobrat Leicestra v Eindhovnu

Evropa 14. Apr 202222:50 > 22:53 0 komentarjev

V konferenčni ligi so znani vsi polfinalisti letošnje sezone. Kot prvi so se med štiri najboljše prebili nogometaši Leicester Cityja, ki so po preobratu v drugem polčasu z 1:2 v Eindhovnu izločili PSV. Neuspešno je preobrat lovil grški PAOK, ki je izgubil še drugi obračun z Marseillom. Vseh 90 minut je ob porazu odigral tudi slovenski vezist Jasmin Kurtić. Z visoko zmago sta se v polfinale uvrstila še Roma, ki je s 4:0 odpravila Bodo/Glimt in Feyenoord, ki se z zmago 1:3 vrača iz Prage.

Upe na preobrat Paoka je že sredi prvega polčasa pokopal veteranski vezist v vrstah Marseilla Dimitri Payet, ki je bil natančen po lepi podaji Mattea Guendouzija.

Grki niso bili brez priložnosti. V iskanju preobrata so bili nevarnejši nasprotnik, imeli več strelov v okvir in višjo posest, a so tokrat streljali s slepimi naboji. Jasmin Kurtić je za ekipo iz Soluna sicer odigral vseh 90 minut.

Gol Payeta, ki je odločil obračun v Solunu

Roma nadigrala Norvežane

Kar ni uspelo Grkom je zlahka v italijanski prestolnici dosegla Roma, ki je zaostanek 1:2 proti norveškemu klubu Bodo/Glimt izničila z visoko zmago s 4:0.

Med varovanci Joseja Mourinha je izstopal Nicolo Zaniolo, ki je po uvodnem zadetku Tammyja Abrahama dosegel naslednje tri gole Rimljanov ter tako vpisal hat-trick.

Leicester do preobrata v drugem polčasu

Nizozemski PSV je bil vse do 77. minute prvi polfinalist, potem ko je že sredi prvega polčasa domače v vodstvo popeljal Eran Zahavi, ki ga je lepo zaposlil Mario Götze. Izraelski napadalec je dobro poznan tudi slovenskim ljubiteljem nogometa. V kvalifikacijah za EP 2020 je namreč zadel na obeh obračunih Izraela in Slovenije.

Angleži so bili v drugem polčasu vendarle za razred boljši in oba gola dosegli po lepih ekipnih akcijah. Najprej je po desni izjemno preigraval Ayoze Perez in v sredini našel Jamesa Maddisona, ki je močno meril pod prečko. V 88. minuti je po novi lepi moštveni akciji, ko je sicer domači vratar še obranil prvi strel, iz odbitka zadel Ricardo Pereira.

Goli s tekme PSV – Leicester City

Feyenoord slavil v Pragi

Bolj uspešen od obeh nizozemskih prvoligašev je bil Feyenoord, ki je še v drugo Slaviji zabil tri gole, tokrat v Pragi in se s skupnim izidom 6:4 prebil med najboljše štiri. Dva gola je dosegel Cyriel Dessers.