Lille nadigral Sturm, Dinamo do pomembne zmage (VIDEO)

Evropa 7. Mar 202422:57 > 23:00 0 komentarjev

Nogometaši graškega Sturma so na prvi tekmi osmine finala konferenčne lige gostili Lille in visoko izgubili z 0:3. Fenerbahče je v gosteh pri moštvu Union St. Gilloise slavil s 3:0.

Sturm, pri katerem sta od začetka igrala tudi Slovenca Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat (slednji je igral do 77. minute, Gorenc Stanković pa celo tekmo), je proti Lillu izgubil predvsem po zaslugi izvrstnega napadalca francoske zasedbe Jonathana Davida. Ta je prvi gol dosegel v 28., drugega pa v 51. minuti, le malce pozneje je Kanadčan zapravil še priložnost za “hattrick”.

Avstrijci so zatem zadeli okvir vrat, Francozi pa so praktično potrdili pot v četrtfinale v 71. minuti, ko je za izjemen zadetek poskrbel Edon Zhegrova, potem ko je zadel z velike razdalje z desne strani, žogo je poslal v zgornji kot čez domačega vratarja.

Fenerbahče Mihe Zajca, slovenski reprezentant ni igral, je gostoval v Belgiji pri ekipi Union St. Gilloise in zanesljivo zmagal. Turki so povedli v 20. minuti z golom Michyja Batshuayija, na 2:0 pa je povišal Jayden Oosterwolde v 84. Končni izid je v 94. minuti z bele pike postavil Dušan Tadić.

Ajax Amsterdam je gostil Aston Villo, tekma pa se je končala brez golov in s po eno izključitvijo v zadnjih minutah na vsaki strani. Molde je proti Bruggeu slavil z 2:1, potem ko je odločilni gol v 92. minuti dosegel Fredrik Gulbrandsen. Olympiakos je na prvem obračunu proti Maccabiju iz Tel Aviva izgubil z 1:4. Glavni mož izraelske ekipe je bil Eran Zahavi, ki je pri gostih dosegel dva zadetka, pri obeh je podal Milson.

Dinamo Zagreb je gostil solunski PAOK ter zmagal z 2:0. Bruno Petković je Zagrebčanom priigral prednost v 37. minuti, podvojil pa v 72. Servette in Viktoria Plzen sta se razšla z 0:0.

Maccabi Haifa se je proti Fiorentini znašel v zaostanku že v drugi minuti po golu M’Bale Nzole, a pozneje poskrbel za preobrat. Lucas Beltran je po Nzolovi podaji izid v 58. minuti poravnal, Anan Khalaili je v 67. minuti poskrbel za novo vodstvo Izraelcev, Rolando Mandragora pa za novo izenačenje v 73. minuti. Končnico tekme je Maccabi igral z igralcem manj, kar je firenška ekipa unovčila za zmagoviti gol Antonina Baraka v 95. minuti.

Povratne tekme bodo čez en teden. Žreb parov za četrtfinale, polfinale in finale bo 15. marca, četrtfinalni obračuni bodo 11. in 18. aprila, polfinalni 2. in 9. maja, finale pa bo 29. maja v Atenah.