Liverpool povozil Sparto, Leverkusen se je igral z ognjem (VIDEO)

Evropa 7. Mar 202422:55 > 23:11 0 komentarjev
Xabi Alonso
Xabi Alonso.FOTO: Profimedia.

Nogometaši Liverpoola, ki veljajo za glavne favorite evropske lige, so na prvi tekmi osmine finala tega tekmovanja gostovali v Pragi pri Sparti in z zmago s 5:1 praktično že odločili potnika v četrtfinale.

Liverpool je praško Sparto načel v šesti minuti z enajstmetrovko Alexisa Mac Allisterja. Darwin Nunez je z zadetkoma v 25. in 45. minuti še povečal prednost Angležev, Luis Diaz pa je v 53. zadel za 4:1. Vmes je avtogol dosegel Conor Bradley. V 86. minuti je Var izničil zadetek Mohameda Salaha, v 90. pa je Dominik Szoboszlai dosegel še enega regularnega za končni izid.

Gostoval je tudi Bayer Leverkusen, ki je v izvrstni formi v domači ligi, kjer vodi, v gosteh pri Qarabagu je po prvem polčasu zaostajal z 0:2, v drugem pa prišel do izenačenja na 2:2. Florian Wirtz v 70. in Patrik Schick v 92. minuti sta zadela za Nemce.

Roma je gostila Brighton in ga ugnala kar presenetljivo visoko s 4:0. Paulo Dybala v 12., Romelu Lukaku v 43., Gianluca Mancini v 64. in Bryan Cristante v 68. minuti so bili strelci za Rimljane. Stephan El Shaarawy je prispeval podaji pri zadnjih dveh zadetkih.

Milan je doma proti praški Slavii slavil s 4:2. Čehi so od 26. minute igrali z igralcem manj, za Italijane pa so v prvem polčasu zadeli Olivier Giroud, Tijjani Reijnders in Ruben Lortus-Cheek, pri slednjih dveh je podal Alessandro Florenzi. Toda Čehi se niso dali, v prvem polčasu so zadeli enkrat, v drugem pa je Ivan Schranz zmanjšal zaostanek na 2:3. Christian Pulisic je v 85. minuti vendarle povečal Milanovo prednost na 4:2.

Marseille je proti Villarrealu zmagal s 4:0. Že po prvih 45 minutah so Francozi vodili s 3:0 po golu Jordana Veretouta, avtogolu Yersona Mosquere in enajstmetrovki Pierre-Emericka Aubameyanga, slednji je v 59. minuti dodal še en zadetek. Od 62. minute so Španci igrali le z deseterico.

Dvoboj Benfice in Rangers se je končal z 2:2. Škoti so prvi polčas dobili z 2:1, v 67. minuti pa je Connor Goldson Portugalcem z avtogolom prinesel izenačenje. Freiburg je proti West Hamu zmagal z 1:0. Michael Gregoritsch se je vpisal med strelce v 81. minuti.

Že v sredo sta se Sporting in Atalanta razšla z 1:1.

Povratne tekme bodo čez en teden. Žreb parov za četrtfinale, polfinale in finale bo 15. marca, četrtfinalni obračuni bodo 11. in 18. aprila, polfinalni 2. in 9. maja, finale pa bo 22. maja v Dublinu.