Nov poraz Rijeke, Napoli slavil v San Sebastianu

Liga Europa 29. Okt 202022:48 > 22:51
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Nogometaši Rijeke so doživeli še drugi poraz v skupinskem delu evropske lige. Na tekmi 2. kroga jih je s 4:1 premagal AZ Alkmaar. V isti skupini je Napoli v gosteh z 1:0 premagal Real Sociedad.

Varovanci Simona Rožmana so bili na gostovanju pri AZ Alkmaarju povsem nemočni. Glavni junak zmage je bil z dvema goloma Gudmundsson, med strelci pa sta se znašla še Koopmeiners, ki je v 6. minuti z bele pike načel mrežo Rijeke, in Karlsson. Slednji je v 51. minuti zadel za 4:0. Častni gol za Rijeko je v 72. minuti dosegel Sandro Kulenović.

V isti skupini je Napoli z 1:0 v gosteh premagal Real Sociedad. Edini gol na tekmi je v 56. minuti dosegel Matteo Plitano.

Po dveh krogih je AZ Alkmaar s šestimi točkami na vrhu lestvice, sledita Napoli in Real Sociedad s po tremi točkami, Rijeka pa je zaenkrat še pri ničli.

Rijeko v 3. krogu čaka domača tekma z Napolijem, Real Sociedad pa bo gostil AZ Alkmaar.