Zanesljivo Sarpsborg, ostali zadržani z goli

Liga Europa 23. Avg 201821:03 > 21:10
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Zmagovalci: APOEL, Sevilla, Šerif Tiraspol, Sarpsborg in izenačenje Soduve in Celtica ter Malmoja in Midtjylanda.

Na Cipru sta se srečala domači APOEL in Astana iz Kazastana, kjer je en gol (Caju) zadostoval za zmago domačih (1:0).

Na Češkem je slavila Sevilla z edinimi golom Sarabije v vrata Sigme Olomouca (0:1)

Litovska Soduva in škotski Celtic sta 1. tekmo končala z remijem 1:1. Gola sta padla že zelo zgodaj. Povedli so gostje v 3. minutu z golom Ntchama, Litvanci pa so izenačili prek Verbickasa v 10 minut kasneje.

Šerif Tiraspol je doma v Moldaviji slavil proti Karabagu z 1:0. Edini gol na tekmi je dosegel Kapić.

Norveški Sarpsborg 08 je premagal Maccabi Tel Aviv 3:1. Po začetni goleadi (za domače Heintz 2′ in Nielsen 7′, za Izraelce Kjartansson iz 11m v 13′), se je igra do konca prvega polčasa umirila. Tretji zadetek za Norvežane je dosegel Mortensen v 56. minuti, prav tako iz 11m.

Na Švedskem sta se pomerila Malmo in danski Midtjylland. Po vodstvu domačih po prvem polčasu 2:0 so Danci v drugem polčasu uspeli izenačiti na 2:2.

APOEL – Astana (1:0)

Sigma Olomouc – Sevilla (0:1)

Soduva – Celtic (1:1)

Šerif Tiraspol – Karabag (1:0)

Sarpsborg 08 – Maccabi Tel Aviv (3:1)

Malmo – Midtjylland (2:2)