Drama v Stožicah, premoč, avtogol, poraz 0:2

Liga Europa 23. Avg 201822:10 > 22:25
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija je v Stožicah gostila slovaški Spartak iz Trnave na prvi tekmi play-offa kvalifikacij za Ligo Evropa. Tekma se je začela ob 20.30h pred nekaj manj kot 8000 gledalci. Zmaji so sicer po napadalni igri in mnogih priložnostih prikazali boljšo igro, a zadetkov ni bilo v pravi gol.

Olimpija je začela podjetnejše. Predvsem lahko obžaluje zapravljeno priložnost Roka Kronavetra v 10. minuti, ko je prejel dolgo in natančno podajo, a s približno 15m zgrešil. Nato pa so si po prvi resnejši akciji gostje prislužili enajstmetrovko v 23. minuti, ko je Kronaveter nepravilno oviral Martina Totha v kazenskem prostoru. Zanesljivo je strel z bele točke dosegel Marek Bakoš za vodstvo gostov 1:0.

Nekaj minut kasneje je zaradi prekrška nad Abassom Issahom sodnik Craig Pawson Tothu pokazal rdeči karton, ki je tako predčasno zaključil tekmo. Ljubljančani niso znali vnovčiti igre z igralcem več. Po izjemni podaji Nika Kapuna Kronaveter žoge ni zadel, po prostem strelu pa je le za malo zgrešil vrata, nato pa so si Ljubljančani celo sami dali gol. Po nespretnem odbijanju žoge z glavo v kot je Branko Ilič dosegel avtogol v 35. minuti. Prvi polčas se je končal z izidom 0:2.

V drugem polčasu so namesto golov padali rumeni kartoni. Gostje so nadaljevali grobo igro iz prvega polčasa (v 44. minuti je porumenl Sloboda), sta v drugem polčasu dobila rumeno kazen še Bakoš in Kadlec, nato pa še pri Olimpijina Tomić in Ilić. V igro sta pri domačih vstopila Boateng in Suljič namesto Kapuna in Avramovskega. Kronaveter je še naprej oblegal vrata gostujočega vratarja Martina Chudya, ki pa se je vselej izkazal. Nato je poskušal še Boateng predvsem po nekaj dobrih podajah Kronavetra, a žoga ni in ni našla poti v gol. Sledili sta menjavi pri gostih, Oravec in Janso sta vstopila namesto Rade in Bakoša, nato pa še pri domačih Brkić namesto Ilića. Domačim tako po 18 poskusih strelov na gol ni uspelo zadeti in kronati znatne premoči pred domačimi navijači.

Povratna tekma bo prihodnji četrtek, 30.8.2018, v Trnavi, kjer bodo Ljubljančani lovili zaostanek dveh zadetkov.

Olimpija – Spartak Trnava (0:2)