Olimpija se z remijem poslavlja od Evrope

Liga Europa 30. Avg 201822:12 > 22:28
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija se n azadnji stopnički poslavlja od Lige Evropa. Danes so Ljubljančani sicer uspeli remizirati z 1:1, odločilna je bila torej tekma v Stožicah, kjer je Spartak Trnava slavila z 2:0.

Novi začasni trener Safet Hadžič tudi tokrat v primerjavi s prejšnjo tekmo ni veliko menjal. Prisiljen je bil v igro poslati Boatenga namesto Vombergarja, ki danes ni imel pravice nastopa

Spartak je povedel iz prvega strela proti vratom Olimpije. Po podaji z desne je bil strelec Boris Godal. In, ko je že kazalo, da se bo prvi polčas končal z vodstvom domačih so zadeli tudi zeleno-beli. Po podaji Kingsleya Boatenga je s strelom v daljši vratarjev kot mrežo zatresel Nik Kapun.

V drugem polčasu smo spremljali predvsem grobo igro domačih, napade Olimpije in tudi kar nekaj protinapadov Spartaka. Pri Ljubljančanih sta bila v drugem polčasu najbolj nevarna Dino Štiglec in Rok Kronaveter, slednji je bil skozi celotno zelo dinamičen in nevaren za nasprotnika, a zadetka ni uspel doseči.

Olimpija nikakor ni uspela priti do drugega zadetka, domači so igrali čvrsto in disciplinirano ter se predvsem po zaslugi zmage na prvi tekmi uvrstila v Ligo Evropa.