Handanović ubranil enajstmetrovko, Inter vseeno izgubil

Liga Europa 3. Nov 201623:00 > 23:16
Getty Images

Inter je v ponedeljek po samo 14 tekmah odpustil trenerja Franka de Boerja, a tudi brez njega ne gre; tokrat so Nerazzurri z 2:1 po preobratu Svetnikov klonili na stadionu St. Mary in ostajajo pri samo treh točkah v skupini L, z minimalnimi možnostmi za preboj v izločilne boje.

Trikratni evropski prvak Inter ne najde poti iz hude rezultatske krize, v katero je zašel že pred leti, letos pa je situacija še toliko bolj kritična; Milančani so v državnem prvenstvu z negativno gol razliko na 12. mestu razpredelnice, v Evropski ligi pa so doživeli še tretji poraz. Klop Nerazzurov je tokrat zasedel trener mladinske ekipe Simone Vecchi, saj se uprava še ni zedinila, kdo bo novi trener.

Interisti tudi tokrat z igro niso prepričalil, a je Mauro Icardi v zmedi v domačem kazenskem prostoru prišel do strela in v 33. minuti po podaji Ivana Perišića goste povedel v vodstvo. Še pred odmorom bi lahko Southampton, ki je bil ves čas nevarnejši tekmec, izenačil, da je po komolcu Perišiča enajsmetrovko Dušanu Tadiću ubranil nekdanji slovenski reprezentant Samir Handanović.

Interjeva obramba pa v drugem polčasu ni dolgo zdržala brez prejetega zadetka, saj je slabo posredovanje branilcev Danila d’Ambrosia in Andree Ranocchie izkoristil Virgil van Dijk in v 64. minuti izenačil na 1:1. Drugi gol so si gostje iz Lombardije zabili kar sami; Yuto Nagatomo je Handanovića premagal po nespretnem posredovanju pred lastnimi vrati v 69. minuti. Do konca tekme so bili Svetniki blizu tretjemu zadetku, a je goste reševal Handanović.

Zmage s svojo ekipo se je veselil Josip Iličić, ki je Fiorentino v 30. minuti v vodstvo proti Slovanu iz Libereca popeljal z enajstih metrov. Čehe sta dotolkla še Nikola Kalinić in Cristoforo.