Fiorentina do prvega mesta, Svetniki izpadli

Liga Europa 8. Dec 201619:39 > 19:42
Fiorentina/Facebook

Od popoldneva naprej spremljamo zadnje tekme skupinskega dela Evropske lige. Fiorentina, za katero Josip Iličić nocoj ni zaigral, si je zagotovila prvo mesto v skupini. Napredovanje si je popoldne zagotovil tudi Villarreal, iz skupine A pa v izločilne boje odhajata Fenerbahče in Mancheter United.

Fiorentina je v gosteh z 2:1 premagala azerbajđžanski Qarabag in si zagotovila prvo mesto v skupini J. Odločilni zadetek je v 75. minuti dosegel Federico ChiesaJosip Iličić je vseh 90 minut presedel na klopi za rezevrne nogometaše. Napredovanje v tej skupini si je priigral tudi PAOK iz Soluna, ki je z 2:0 premagal Slovan iz Libereca.

Na delu smo na popoldanskih tekmah videli še dva Slovenca. Nejc Skubic je s svojim Konyasporom, ki je bil že pred tekmo brez možnosti za napredovanje, z 0:1 izgubil proti Gentu, Džengis Čavušević pa je ob porazu Züricha proti Osmanlisporju (0:2) igral do 67. minute.

V skupini A so se za napredovanje borili Feyenord, Fenerbahče in Manchester United. Pred zadnjim krogom je najbolje kazalo Turkom, ki so z zmago na gostovanju na Nizozemskem potrdili prvo mesto. Kot drugouvrščena ekipa v izločilne boje napreduje Manchester United, ki je z 2:0 zmagal na gostovanju pri Zorji.

V večernem terminu smo z največjim zanimanjem spremljali tekmo med Southamptonom in Hapoel Beer Shevo. Izraelci so bili večino časa v podrejenem položaju, nato pa so 79. minuti po zadetku Maorja Buzagla prišli do presnetljivega vodstva. Svetniki so do konca tekme pritiskali, a izenačili šele v prvi minuti sodnikovega dodatka, ko je zadel Virgil Van Dijk. Za preobrat in napredovanje je zmanjkalo časa in nogometaši Hapoela so se veselili zgodovinske uvrstitve v izločilne boje.

Inter, za katerega nocoj zaradi kazni ni branil Samir Handanović, je evropsko sezono sklenil z zmago proti Sparti iz Prage, ki si je napredovanje zagotovila že pred zadnjim krogom. Nerazzurri so bili boljši v vseh segmentih nogometne igre in zasluženo zmagali z 2:1. Za domače je oba zadetka dosegel Eder, častni gol za goste pa je dal Lukas Marecek. Sparta bi lahko v 65. minuti prišla do vodstva, a je Boreku Dockalu Juan Carrizo enajstmetrovko.