Roma izničila zaostanek, a si nato zabila bizaren avtogol (VIDEO)

Liga Europa 9. Maj 202418:10 > 23:01 0 komentarjev

Atalanta je na domačem igrišču na povratni tekmi polfinala lige Evropa s 3:0 nadigrala Marseille in se uvrstila v finale. Tam se bo po dramu v Leverkusnu pomerila z Bayerjem, ki je napredoval po nenavadnem avtogolu Gianluce Mancinija, potem ko je Roma izničila zaostanek dveh golov z obračuna v Rimu. Nemci so v sodnikovem dodatki rešili še niz neporaženosti in ga podaljšali na 49 tekem.

Bayer Leverkusen po predčasno osvojenem naslovu nemškega prvaka ne popušča. Niz neporaženosti je podaljšal že na 49 tekem v vseh tekmovanjih, čeprav je dolgo kazalo, da bo šel dvoboj v podaljšek.

Roma je z dveh enajstmetrovk presenetljivo poravnala skupni izid po porazu v Rimu z 0:2. Nogometaše trenerja Xabija Alonsa je z nesrečnim avtogolom rešil Gianluca Mancini v 82. minuti tekme. Josip Stanišić pa je v 97. minuti zadel za 2:2 in le še potrdil pot v finale.

Tam se bo Bayer pomeril z Atalanto, ki je s 3:0 odpihnila Marseille.