Senzacija na Anfieldu, Roma presenetila Milan (VIDEO)

Evropa 11. Apr 202422:03 > 23:05 0 komentarjev

Na prvih četrtfinalnih tekmah lige Evropa je Atalanta s kar 3:0 v gosteh nadigrala Liverpool, Roma je na San Siru vpisala minimalno zmago proti Milanu, Benfica pa je bila doma z 2:1 boljša od Marseilla. Izjemen niz neporaženosti je ohranil Bayer Leverkusen, ki je v zaključku tekme strl odpor West Hama.

Za senzacijo je poskrbela Atalanta, ki je na Anfieldu šokirala domači Liverpool, premagala ga je s kar 3:0. Dva gola je dosegel Gianluca Scamacca, enega pa Mario Pašalić.

Italijani so imeli še nekaj priložnosti, neučinkoviti so bili tudi Liverpoolčani, ki so imeli tudi nekaj smole. In pa tudi nerazpoloženega vratarja, ki bi lahko vsaj pri dveh golih bolje posredoval.

En italijanski klub bo v polfinalu zagotovo igral, saj četrtfinalni par tvorita Milan in Roma. Prva tekma je bila v Milanu, tudi na njej so zmagali gosti, Rimljanom je minimalno zmago zagotovil gol branilca Gianluce Mancinija v 17. minuti.

Bayer nadaljuje  zmagovito serijo

Svojo serijo zmag, v Evropi je ob enem neodločenem izidu zmagal že osmič, je nadaljeval prepričljivo vodilni v nemškem prvenstvu Bayer iz Leverkusna. Tako kot na nekaterih tekmah nemške lige je tudi tokratnega tekmeca, londonski West Ham, strl v zadnjih minutah. V 83. minuti je najprej v polno zadel Jonas Hofmann, v zadnji minuti rednega dela pa je bil natančen še Victor Boniface. Oba strelca sta v igro vstopila s klopi, prvi v 76., drugi pa v 77. minuti.

Portugalska Benfica je proti Marseillu že vodila z 2:0, a so Francozi znižali zaostanek in ohranili realne možnosti, da po povratnem dvoboju postanejo skupni zmagovalci.