Messi se vrača, Argentinec neuspešen (VIDEO)

Nogomet 11. Apr 20249:57 0 komentarjev

Lionel Messi in Inter Miami sta izpadla v četrtfinalu nogometnega pokala prvakov Concacafa, Združenja Severne in Srednje Amerike ter Karibov. Po porazu Miamija z 1:2 na prvi tekmi, ki jo je svetovni prvak iz Argentine izpustil zaradi poškodbe, je Miami v sredo zvečer v Mehiki izgubil z 1:3. Monterrey se je tako s skupno 5:2 uvrstil v polfinale.

Messi je bil prvič po skoraj mesecu dni dolgi odsotnosti zaradi poškodbe spet v postavi Interja iz Miamija.

Gostitelji so povedli po 31 minutah, vodstvo pa povišali v 58. in 64. minuti. Zadetki Brandona Vazqueza, Germana Berterama in Jesusa Gallarda so ponoči zapečatili zasluženo zmago.

Znižanje izida na 1:3 po zadetku Diega Gomeza v 86. minuti in podaji osemkratnega najboljšega nogometaša na svetu Messija je prišlo prepozno za preobrat.

Miami je bil že po rdečem kartonu Jordija Albe v 78. minuti nemočen. Še dva nekdanja nogometaša Barcelone, Luis Suarez in Sergio Busquets, sta prav tako igrala od začetka.

Lionel Messi

Messi ima še vedno dve možnosti za naslov z Miamijem v tej sezoni. V ameriškem prvenstvu MLS je ekipa na tretjem mestu v vzhodni konferenci, poleg tega pa je v igri tudi še ligaški pokal, ki poteka poleti.

Pokal prvakov Concacafa je glavno regionalno klubsko tekmovanje za Severno Ameriko, Srednjo Ameriko in Karibe, pri čemer si zmagovalec letošnjega turnirja prisluži mesto na razširjenem klubskem svetovnem prvenstvu naslednje leto.