Konec evropskih nastopov za Panathinaikos

Evropa 14. Dec 202320:02 > 23:19 0 komentarjev

Slovensko obarvani Panathinaikos je končal nastope v skupinskem delu nogometne evropske lige. Grki so tokrat v skupini F gostili Maccabi Haifo in izgubili z 1:2. S tem so tudi končali evropsko popotovanje, saj so zasedli zadnje mesto v skupini. Graški Sturm je gostoval pri Sportingu in izgubil z 0:3 ter bo nadaljeval v konferenčni ligi.

Panathinaikos si je želel vsaj točko, s katero bi ostal na tretjem mestu v skupini in bi si tako zagotovil igranje v dodatnih tekmah za osmino finala konferenčne lige. Toda Dean David je v 20. minuti Izraelcem priigral vodstvo, tega pa je podvojil Tjaronn Chery v 74. Fotis Joanidis je v 89. minuti le kozmetično popravil izid. Adam Gnezda Čerin je v igro pri Grkih vstopil v 69. minuti, Andraž Šporar pa v 89. Benjamina Verbiča ni bilo v ekipi.

Prvo mesto v skupini je osvojil Villarreal, ki je na odločilni tekmi premagal doslej vodilni Rennes s 3:2. Dani Parejo je v 80. minuti dosegel zmagoviti gol. Francozi so sicer zadeli še v 103. minuti, a je Var gol razveljavil.

V skupini D sta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat z graškim Sturmom pri Sportingu, a doživela poraz. Portugalce je v vodstvo v 39. minuti popeljal Viktor Gyökeres, na 2:0 je povišal Goncalo Inacio v 60., na 3:0 pa isti igralec v 70. minuti.

Sturm je kljub temu končal na tretjem mestu v skupini in bo igral dodatne boje za osmino finala konferenčne lige. Sporting pa bo z drugim mestom igral za osmino finala evropske lige, neposredno med 16 pa je napredovala Atalanta, ki je v gosteh po dveh golih Luisa Muriela ugnala Rakow s 4:0.

V osmino finala so tako uvrščeni West Ham, Brighton, Rangers, Atalanta, Liverpool, Bayer Leverkusen, Villarreal in Slavia Praga.

Mesto v dodatnih kvalifikacijah za osmino finala evropske lige so si z drugim mestom v svoji skupini zagotovili Freiburg, Marseille, Sparta Praga, Sporting, Toulouse, Rennes, Roma in Qarabag. Tam bodo igrali tudi tretjeuvrščeni iz skupinskega dela lige prvakov, to so Feyenoord, Young Boys, Lens, Galatasaray, Braga, Benfica, Milan in Šahtar.

Tretjeuvrščeni iz evropske lige pa bodo igrali v kvalifikacijah za osmino finala konferenčne lige, to so Olympiakos, Ajax, Betis, Sturm, Servette, Molde, Maccabi Haifa in Union St. Gilloise.