Slovo Crvene zvezde od Evrope, Šimundža v konferenčno ligo

Liga Europa 3. Nov 202223:00 0 komentarjev

Za nami je še zadnji, šesti krog skupinskega dela Lige Evropa. Ludogorec, ki ga vodi Ante Šimundža, je na dramatični tekmi v Rimu izgubil proti Romi (1:3) in se seli v Konferenčno Ligo. Crvena zvezda je visoko izgubila v Monaku (1:4), s tem pa je konec evropske sezone za srbske prvake. Evropski prvenec je za Bodo/Glimt dosegel Nino Žugelj.

Monaco je v neposrednem obračunu za napredovanje v skupini H s 4:1 ugnal Crveno zvezdo in si zagotovil drugo mesto za Ferencvarosom, ki je izgubil proti Trabzonsporu (0:1). Turki se selijo v izločilne boje konferenčne lige, Srbi pa so končali evropsko sezono.

Slab večer za Crveno zvezdo:

Nogometaši Manchester Uniteda so v zadnjem krogu skupinskega dela v evropski ligi premagali španski Real Sociedad z 1:0, a vseeno v izločilne boje napredovali z drugega mesta v skupini E. S tem bodo februarja v šestnajstini finala igrali z eno od tretjeuvrščenih ekip iz skupinskega dela elitne lige prvakov.

Morebitni tekmeci rdečih vragov bodo tako Ajax, Juventus, Bayer Leverkusen, Salzburg, Sevilla, Šahtar Doneck, Sporting in Barcelona. Žreb bo na sporedu v ponedeljek ob 13. uri v Nyonu.

Ludogorec ob polčasu vodil, na koncu končal v Konferenčni ligi

Ob polčasu odločilne tekme med Ludogorcem in Romo za napredovanje v izločilne boje Lige Evropa je na nabito polnem Olimpicu orlom iz Razgrada kazalo fantastično. S čudovitim golom Ricka so bolgarski prvaki vodili z 1:0, ob dejstvu, da so za napredovanje potrebovali le remi, pa je bila njihova prednost še toliko večja.

Zadetek Ricka za vodstvo Ludogorca:

A drugi polčas je prinesel preobrat, po dveh prekrških v kazenskem prostoru nad Nicolo Zaniolom, je dvakrat z bele pike zadel Lorenzo Pellegrini. Ludogorec je sicer v nadaljevanju izenačil, a je zadetek razveljavil VAR. Potnika v izločilne boje Lige Evropa je v 85. minuti s krasnim prodorom odločil Romin junak Zaniolo.

Zadetek Zaniola za potrditev zmage Rome:

Liga Evropa, 6. krog:

Skupina A:

Arsenal – Zürich 1:0 (1:0)

Bodö/Glimt – PSV Eindhoven 1:2 (0:1)
Nino Žugelj (Bodo/Glimt) je v igro vstopil v 75. minuti in v 93. dosegel svoj prvi evropski zadetek za Norvežane.