Šimundža neuspešen proti Andaluzijcem, zadetek Mihe Zajca

Liga Europa 27. Okt 202222:00 0 komentarjev
Miha Zajc

Nogometaši Fenerbahčeja so v petem krogu lige Evropa v carigradu remizirali proti Rennessu (3:3). Turki so na tekmi zaostajali že z 0:3, do neodločenega izida pa jim je z zadetkom v 82. minuti pomagal tudi slovenski reprezentant Miha Zajc, ki je v igro vstopil v drugem polčasu. Manj uspešen je bil trener Ante Šimundža, ki je doma s svojim Ludogorce izgubil proti Realu Betisu z 0:1. V skupini A Nino Žugelj ni dobil priložnosti za igro v dresu Bodö/Glimta, ki je gostoval v Zürichu in izgubil z 1:2.

Liga Evropa, 4. krog

Zajc, ki je v igro vstopil v 61. minuti, je zadel v 82. minuti s prostega strela. Takrat je zmanjšal zaostanek svoje ekipe na 2:3, potem ko je v prvem polčasu turška zasedba zaostajala že z 0:3. Za Francoze je dva gole dosegel Amine Gouiri. S 3:3 sta se razšla tudi AEK Larnaka in Dinamo Kijev.

To pomeni, da bo zadnji krog odločal o prvem mestu v skupini B. Imata pa tako Fenerbahče kot Rennes (oba 11 točk) zagotovljen najmanj nastop v dodatnih bojih za osmino finala. V zadnjem krogu bo Fenerbahče gostoval pri kijevskem Dinamu, Rennes pa bo gostil AEK Larnako.

Danes je medsebojni dvoboj na Nizozemskem dobil PSV z 2:0, Luuk de Jong je prispeval gol in podajo, s podajo pa je nase vnovič opozoril tudi Cody Gakpo. V zadnjem krogu bo PSV gostoval na Norveškem, kjer pa ne bo imel svojih navijačev, saj je Evropska nogometna zveza (Uefa) po izgredih navijačev v Londonu prepovedala prodajo vstopnic njegovim navijačem.

V zadnjem krogu bo PSV gostoval na Norveškem, kjer pa ne bo imel svojih navijačev, saj je Evropska nogometna zveza (Uefa) po izgredih navijačev v Londonu prepovedala prodajo vstopnic njegovim navijačem.

V skupini C je Betis slavil na gostovanju pri Ludogorcu z 1:0. V bolgarski ekipi, ki jo vodi Ante Šimundža, spet ni bilo Žana Karničnika, so si pa Španci zagotovili prvo mesto in osmino finala. Ludogorec in Roma se bosta v zadnjem krogu borila za drugo mesto v skupini, ki vodi v dodatne boje za osmino finala tega tekmovanja. Roma sicer danes gostuje v Helsinkih pri HJK.

V skupini F je graški Sturm, pri katerem je Tomi Horvat igral celo tekmo, medtem ko Jona Gorenca Stankovića ni bilo v ekipi za boj s Feyenoordom, zmagal z 1:0, Otar Kiteišvili je zmagoviti gol dosegel v 93. minuti. Lazio je že opravil svojo predzadnjo nalogo v skupini in z 2:1 premagal Midtjylland ter prevzel vodstvo v skupini. Lazio in Sturm sta na vrhu s po osmimi točkami, preostala imata po pet točk. V zadnjem krogu bodo Avstrijci gostovali na Danskem, Lazio pa na Nizozemskem.

V skupini E je Omonia iz Nikozije brez točk in brez Tima Matavža igrala proti Realu Sociedadu, ki je najmanj v dodatnih bojih za osmino finala evropske lige. Španci so zmagali z 2:0, pri čemer je Robert Navarro prispeval gol in podajo. Real Sociedad ima zdaj 15 točk in bo v zadnjem krogu gostil drugouvrščeni Manchester United (12 točk), ki je tokrat s 3:0 odpravil šerif Tiraspol, strelci so bili Diogo Dalot, Marcis Rashford in Cristiano Ronaldo.