Rdeči vragi dobili poslastico na Old Traffordu

Evropa 23. Feb 202323:19 > 23:20 0 komentarjev

Težko pričakovani obračun velikanov evropskega nogometa je znova ponudil izvrstno tekmo, Manchester United pa je na koncu slavil z 2:1 in izločil Barcelono. Poleg rdečih vragov so za preobrat poskrbeli tudi nogometaši Rome, ki so z 2:0 ugnali Salzburg in se tako prebili v naslednji krog izločilnih bojev.

Antony je z drugim zadetkom rdečih vragov poskrbel za dramatično zmago, Manchester United pa se je pobral po zaostanku in izločil Barcelono iz lige Evropa. Rdeči vragi so s tem prekinili 15-letno čakanje na zmago nad Blaugrano, ki je doživela prvi poraz v tem koledarskem letu.

Z dvema goloma v prvem polčasu se je Roma uvrstila v izločilne boje. Rimljani so imeli po prvi tekmi zaostanek enega gola, toda Salzburžani se v večnem mestu niso izkazali. Z zmago so Giallorossi podaljšali svoj super niz na domačih tekmah izločilnih bojih v evropskih tekmovanjih, zdaj so na Olimpicu brez poraza že na 14 tekmah zapored.

Zadetka za naporedovanje Rome:

Union Berlin se je prvič v svoji zgodovini uvrstil med zadnjih 16 ekip kateregakoli evropskega tekomvanja, potem ko so na povratnem obračunu premagali Ajax s 3:1.