Norvežani z lepo popotnico iz Ljudskega vrta

Liga prvakov 7. Avg 201921:32 > 22:01
NK Maribor/Twitter

Nogometaši Maribora se v prvem obračunu 3. predkroga Lige prvakov v Ljudskem vrtu z 1:3 izgubili proti Norveškemu Rosenborgu. Pri gostih z dvema zadetkoma zablestel Söderlund.

Ljudski vrt. Kvalifikacije za UEFA Champions League, 3. krog, prva tekma. 10316 gledalcev. Sodnik: Francois Letexier. Pomočnika: Cyril Mugnier in Mehdi Rahmouni. Četrti sodnik: Willy Delajod (vsi Francija). Kontrolor sojenja: Levan Paniashvili (Gruzija). Delegat: Jovan Šurbatović (Srbija).

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Pihler, Hotić (64′ Požeg Vancaš), Kotnik, Kronaveter, Tavares. Klop: Handanović, Rajčević, Klinar, Ogrinec, Kramarič, Požeg Vancaš, Mulahusejnović. Trener: Darko Milanič.

ROSENBORG BK: Hansen, Hedenstad, Reginiussen (14′ Valsvik), Hovland, Meling, Lundemo, Jensen, Asen (80′ Trondsen), Adegbenro, Soderlund (68′ Helland), Akintola. Klop: Ostbo, Valsvik, Trondsen, Đenić, Helland, Ceide, De Lanlay. Trener: Eirik Horneland.

Strelci: Soderlund (50), Soderlund (63), Tavares (70), Jensen (71).

Rumeni kartoni: Milec (6), Adegbenro (23), Pihler (49).

Nogometaši Maribora so peto evropsko tekmo začeli z eno spremembo v začetni enajsterici. Kaznovanega Alexandra Cretuja je zamenjal zamenjal Aleks Pihler. Še vedno so na seznamu poškodovanih Zahović, Santos, Uskoković in Kolmanič. Izven kadra za nocojšnjo tekmo pa so bili Mešanović, Dervišević in Bajde.

Gostje so takoj uvodoma pritisnili proti domačim vratom a so se Mariborčani brez večjih težav ubranili. Prvih 20 minut tekme je minilo bolj v znamenju taktične partije z obeh strani.

V 34. minuti je pri gostih Alexander Söderlund po podaji iz prostega strela z leve strani stresel vratnico. Toda tudi, če Norvežani takrat dosegli zadetek le-ta ne bi obveljal saj je bil Norvežan v prepovedanem položaju. Nekaj trenutkov kasneje je izgledalo, kot da se je Andrej Kotnik poškodoval toda na srečo domačih je 24-letni vezist tekmo lahko nadaljeval.

V 42. minuti se je Birger Meling sam znašel pred vratarjem Kenanom Pirićem a je mariborski vratar še pravočasno blokiral njegov strel. To je bila tudi najlepša priložnost gostov v prvem polčasu.

V 45. minuti pa prva resna priložnost za Maribor. Kotnik je prišel do strela z roba kazenskega prostora, njegov poizkus pa je za nekaj manj kot meter zletel mimo vrat vratarja Rosenborga. V prvem polčasu, ki se je končal z 0:0 igra obeh moštev ni bila za nogometne sladokusce. Posest žoge je pripadala gostom (57:43), streli pa Mariboru (7:3). Treba je seveda omeniti, da nobena izmed ekip ni sprožila strela v okvir vrat.

V drugem polčasu je v 50. minuti za vodstvo gostov poskrbel Alexander Söderlund. 32-letni Norvežan je iz prostega strela sprožil pravi projektil proti vratom Maribora. Žogo je poslal čez živi zid v desni zgornji kot vrat Kenana Pirića, ki bi morda lahko posredoval bolje.

Mariborčani so se po zadetku gostov skušali pobrati. V 54. minuti je dober poizkus Kronavetra ubranil Andre Hansen. Na drugi strani pa so gostje še vedno nevarno pretili vratom Vijoličastih. V 60. minuti je Pirić ustavil močan strel Mika Jensna toda zgolj tri minute kasneje je bil nemočen, ko je Gjermund Asen z desne strani kazenskega prostora poslal žogo na oddaljenejšo vratnico, kjer je bil povsem sam Söderlund. Norvežan je z glavo zadel za 2:0.

Nekaj upanja domačim je v 70. minuti vlil Marcos Tavares. Kapetan Maribora je po samostojnem prodoru s kakšnih 20 metrov in s pomočjo desne vratnice zatresel mrežo za 2:1. Toda takoj v naslednjem napadu nov zadetek gostov. Blaž Vrhovec je po lepi akciji Rosenborga še uspel žogo odbiti z golove črte toda ta je prišla do Mika Jensna, ki jo je uspel poslati za hrbet Pirića.

Do konca tekme se nato rezultat ni več spremenil. Maribor povratna tekma čaka 13. avgusta na Norveškem.