Izpadla Porto in Celtic, naprej Zvezda in Dinamo

Liga prvakov 13. Avg 201920:20 > 22:35
Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Ciprski APOEL se je uspel uvrstiti v zadnji krog za nastop v skupinskem delu Lige prvakov potem, ko so z 2:0 v gosteh premagali Azerbajdžanski Qarabag. Naprej tudi Crvena zvezda, ki je v trilerju po enajstmetrovkah premagala Danski Kobenhavn.

Ciprski prvak je na svojem stadionu pred tednom dni izgubil z 2:1. Toda po zmagi z 2:0 so se uvrstili v play-off za nastop v skupinskem delu Lige prvakov. Tam jih čaka nizozemski Ajax, ki je doma v Amsterdamu premagal PAOK s 3:2. Na prvi tekmi sta se nizozemski in grški prvak razšla z neodločenim rezultatom.

David Ramos, Getty Images Sport

Tekma med Ajaxom in PAOK-om je bil pravzaprav derbi tega kroga. Po remiju na prvi tekmi v Solunu (2:2) je prvi do prednosti prišel grški prvak. V 23. minuti je zadetek dosegel Diego Biseswar. Nato so imeli pri Ajaxu tri enajstmetrovke. Prvo je v 32. minuti Dušan Tadić zapravil toda v 43. minuti svoje napake ni ponovil. V drugem polčasu je Ajax v 79. minuti z golom Nicolasa Tagliafica povedel z 2:1, šest minut kasneje pa so imeli Nizozemci na voljo novo enajstmetrovko. Še drugič je bil uspešen Tadić. Za končni izid 3:2 je z drugim zadetkom na tekmi v tretji minuti dodatka poskrbel Biseswar.

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Prvak Srbije, Crvena zvezda je dobil neverjetno bitko. Od 55. minute dalje so Srbi proti Kobenhavnu igrali z nogometašem manj potem, ko je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Nemanja Milunović. In tako je bilo vse do 112. minute, ko je bil pri domačih izključen Pep Biel. Pred tem je bilo do 90. minute 1:1. Zvezda je v tekmo sicer krenila bolje. V 17. minuti je zadetek dosegel Richmond Boakye. Gostje so izenačili še pred koncem prvega polčasa, ko je bil natančen Dame N’Doye. V drugem polčasu so bili domači tisti, ki so imeli pobudo toda do izteka rednega dela se mreža enih in drugih ni več zatresla. Sledili so podaljški, kjer je imel vnovič pobudo nekdanji klub Benjamina Verbiča, toda pri Crveni zvezdi so v obrambi zdržali do konca in tekmo pripeljali do enajstmetrovk in kasneje loterijo tudi dobili. V play-offu Srbske prvake čaka švicarski klub Young Boys.

Neverjetno tekmo sta odigrala tudi Dinamo iz Kijeva in Club Brugge. Ukrajinci so trikrat vodili toda trikrat prednost zapravili. Končni izid 3:3 in dejstvo, da so imeli Belgijci prednost iz prve tekme (1:0) je pomenilo, da se je v play-off uvrstil Club Brugge. V play-offu jih čaka LASK iz Linza, ki je izločil švicarski Basel. Benjamin Verbič je za Dinamo igral do 69. minute, ko ga je zamenjal Artem Besedin.

Olympiacos je v Pireju potrdil zmago na prvi tekmi proti turškemu Basaksehirju. Zmago z 2:0 sta prinesla Ruben Semedo in iz enajstmetrovke Mathieu Valbuena. Oba zadetka pa so navijači videli v drugem polčasu. V play-offu se bodo pomerili proti ruskemu Krasnodarju, ki je presenetljivo izločil Porto.

Qarabag – APOEL 0:2 (0:1) 2:1
Ferencvaros – DINAMO ZAGREB 0:4 (0:1) 1:1
Köbenhavn – CRVENA ZVEZDA * 7:8 (1:1) – po 11-m 1:1
AJAX – Paok 3:2 (1:1) 2:2
Celtic – CLUJ 3:4 (0:1) 1:1
Dinamo Kijev – C. BRUGGE 3:3 (2:1) 0:1
OLYMPIACOS – Istanbul Basaksehir 2:0 (0:0) 1:0
LASK – Basel 3:1 (0:0) 2:1