Zmaga Leipziga, blamaža Barcelone

Liga prvakov 5. Nov 201920:24 > 20:26
Alex Caparros/Getty Images

Na tekmi 4. kroga lige prvakov v skupini D sta Barcelona in Slavia iz Prage na Camp Nou remizirala (0:0). V (na papirju) najlažji tekmi Barce v tej sezoni elitnega klubskega se je stolček Ernesta Valverdeja še bolj močno zatresel. RB Leipzig je v St. Peterburgu proti Zenitu slavil z 2:0.

Barcelona je proti golu sicer streljala kar 14-krat, od teg aje šest žog letelo v okvir gola, a se je vsakič izkazal vratar Ondřej Kolář. Katalonci kljub remiju ostajajo prvi skupini z 8 točkami, Slavija je zadnja z le dvema. Inte rin Dortmund imata s tekmo manj oba po 4.

Španski prvaki so sicer v 57. minuti dosegli gol, a je VAR pokazal, da je bil Lionel Messi pred podajo Artura Vidala v prepovedanem položaju.

Za najlepšo obrambo tekme je Kolář poskrbel v 77. minuti, ko je iz neposredne bližine obranil strel Messiju. Poraja se vprašanje, kje so meje slabih predstav Barcelone, da bi se uprava vendarle odločila zamenjati Ernesta Valverdeja, ki uživa vse manjše simpatije katalonske javnosti in menda tudi igralcev samih.

V Sankt Peterburgu je Zenit igral precej obrambno naravnano, edino priložnost so si ustvarili prek Artjoma Dzjube, na drugi strani pa je VAR soba Lepzigu izničila gol, saj se je lepo videlo, da je pred tem Marcel Halstenberg igral z roko.

Ob koncu prvega polčasa, že v sodnikovem podaljšku, je domači “bunker” padel. Marcel Sabitzer je s prostega strela zadel živi zid, k žogi je pritekel Diego Demme in izjemno lepo zadel s 25 metrov.

Domači bi lahko izenačili v 61. minuti. Sardar Azmoun je imel situacijo 1 na 1, a je odlično posredoval vratar “bikov” Peter Gulacsi. Kazen je prišla le dve minuti kasneje, ko je Emil Forsberg krasno zaposlil Sabitzerja. Ta je obšel vratarja in žogo pospravil v mrežo za končnih 0:2.

Leipzig je prvi z 9 točkami, Lyon in Zenit imata 4, Benfica pa 3. Francoski in portugalski predstavnik igrata prav zdaj.