Arsenal po dolgem času okusil slast gostujoče zmage v ligi prvakov (VIDEO)

Evropa 24. Okt 202323:21 0 komentarjev

Arsenal je v tretjem krogu lige prvakov v gosteh z 2:1 ugnal Sevillo in naredil pomemben korak k napredovanju. Igralec tekme je bil Gabriel Jesus z golom in asistenco.

Arsenal je prišel do šeste točke v skupini B, Sevilla ima zgolj dve. Druga tekma skupine med Lensom in PSV-jem se je končala brez zmagovalca z 1:1.

Topničarji so povedli v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Po fantastičnem obratu Gabriela Jesusa in izjemni podaji v globino je zadel Gabriel Martinelli. Jesus je v 53. minuti z natančnim udarcem podvojil vodstvo Londončanov.

Sevilla se ni predala, v 58. minuti je po podaji Ivana Rakitića znižal Nemanja Gudelj. A Španci do popolnega preobrata niso uspeli priti, Arsenal je prišel do druge zmage.

Arsenal je v ligi prvakov v gosteh nazadnje zmagal 6. decembra 2016, pred skoraj sedmimi leti. V letošnji sezoni je prvo gostujočo tekmo proti Lensu izgubil z 2:1.

V naslednjem krogu si bosta tekmeca zopet stala nasproti, takrat na stadionu Emirates.