Barcelona na robu izpada, zdaj jo je ‘dregnil’ še Inzaghi

Evropa 13. Okt 20229:16 0 komentarjev

Barcelona je v dramatični končnici na stadionu Camp Nou iztržila točko proti Interju, ki pa ji vseeno ne prinaša dobrega položaja pred zadnjima dvema tekmama skupinskega dela Lige prvakov.

Zaključek tekme je bil izjemno zanimiv. V 89. minuti je Robert Gosens zabil za vodstvo Interja, tri minute kasneje je Robert Lewandowski s svojim drugim golom izenačil na 3:3. V 97. minuti je za dodatno dramo poskrbel še trener gostov Simone Inzaghi, ki je bil izključen.

Rdeč karton je dobil zaradi predolgega jezika ob zeleni, z besedami pa ni varčeval niti na novinarski konferenci po tekmi. “Barcelona je v La Ligi remizirala le enkrat. Zdaj si bodo zapomnili ime tega kluba: Inter Milan,” je strateg italijanskega kluba povedal po srečanju.

“Barcelona je poleti kupila številne nogometaši, a mi smo si zaslužili zmagati na obeh obračunih.” Dodal je: “Kaj je problem Barcelone? Igrali so proti Interju. Bili smo boljši, predvsem v drugem polčasu. Ustvarili smo si veliko priložnosti.”

Inter je prvo tekmo na stadionu Guisseppe Meazza dobil z 1:0, povratna se je končala s 3:3. Kot je povedal Inzaghi, je s to tekmo tudi odgovoril na kritike španskih medijev, da igra preveč obrambno igro z bunkerjem.

Bayern v skupini C zaseda prvo mesto s štirimi zmagami na prvih štirih tekmah. Inter ima sedem točk, Barcelona pa je v nezavidljivem položaju na tretjem mestu s štirimi točkami. Katalonce in Milančane zdaj čakata še tekmi z Bayernom in Viktorio iz Plzna. Varovanci Xavija bodo morali upati tudi na pomoč omenjenih klubov na tekmah z Interjem ter maščevanje proti letečim Bavarcem, ki so že v osmini finala.