Bayern napolnil mrežo Lazia; Chelsea premagal Atletico

Liga prvakov 23. Feb 202122:55 > 23:00 0 komentarjev
Robert Lewandowski

Na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov je Bayern München gladko premagal Lazio s 4:1, Chelsea pa je bil boljši od Atletica Madrida z 1:0.

BAYERN TEKMO ODLOČIL ŽE V PRVEM POLČASU

Evropski prvaki so v vodstvo prišli že po dobrih osmih minutah igre, ko je napako obrambe izkoristil Robert Lewandowski in ob blizu zadel. To je bil Poljakov 32. zadetek na 31 tekmah v vseh tekmovanjih v tej sezoni.
V 24. minuti je bilo že 2:0 za Bavarce. Po dvojni podaji z Leonom Gorezko je natančno meril Jamal Musiala, ki je tako postal drugi najmlajši nogometaš, ki je dosegel gol v izločilnih bojih Lige prvakov. Mlajši od Musiale, ki bo v četrtek dopolnil 18 let, je bil Bojan Krkić (17 let in 217 dni leta 2008).
Še pred iztekom prvega dela igre je Bayern dosegel še en zadetek. Po odbiti žogi je bil na pravem mestu Leroy Sane in na odmor so prvaki odšli s prednostjo 3:0.

Ta je narasla že po dveh minutah igre v drugem polčasu, ko je po podaji žogo v lastno mrežo nesrečno preusmeril Francesco Acerbi.
Dve minuti kasneje so Rimljani uspeli zatresti tudi pravo mrežo, po krasnem samostojnem prodoru je Manuela Neuerja premagal Joaquin Correa. Do konca se izid ni več spremenil, je pa sodnik Grinfeld v drugem polčasu pokazal kar šest rumenih kartonov (od tega 4 Laziu). Bayern je tako z eno nogo in pol že v četrtfinalu, povratna tekma pa bo čez tri tedne v Münchnu.

CHELSEA V BUKAREŠTI BOLJŠI OD ATLETICA

Atletico Madrid je zaradi omejitev potovanj iz Anglije londonski Chelsea gostil v Bukarešti. Vodilna ekipa La lige je izgubila z 0:1, Chelsea pa pod vodstvom Thomasa Tuchela ostaja neporažen v vseh tekmovanjih (6 zmag, 2 neodločeni).

Edini zadetek za Chelsea je v 68. minuti dosegel Olivier Giroud, ki je fantastično zadel s škarjicami. Atletico na celi tekmi ni sprožil niti enega neposrednega strela proti vratom Chelseaja.

Povratno srečanje bo 17. marca (najverjetneje) v Londonu.