Chelsea izločil Oblaka in Atletico

Liga prvakov 17. Mar 202122:55 > 22:59 0 komentarjev
Chelsea Atletico

Nogometaši Chelseaja so se uvrstili v četrtfinale Lige prvakov, potem ko so na povratnem srečanju premagali madridski Atletico z 2:0 in napredujejo s skupnim izidom 3:0.

Chelsea, ki je dobil prvo tekmo z 1:0, je imel v prvem delu srečanja več od igre in v 34. minuti je Timo Werner lepo podal do Hakima Ziyecha, ki je z natančnim strelom premagal Jana Oblaka in podvojil prednost londonske ekipe. V 40. minuti je imel Chelsea novo lepo priložnost, toda Oblak je tokrat ubranil poskus Kaia Havertza. V prvem polčasu je potrebno omeniti tudi sporno situacijo, ko sta se v kazenskem prostoru zapletla Azpilicueta in Carrasco, vendar sodnik Orsato, kljub protestom Špancev, ni dosodil enajstmetrovke.

Chelsea je napadalno začel tudi drugi polčas in Jan Oblak je moral znova odlično posredovati po poskusu Tima Wernerja v 48. minuti tekme. V 57. minuti je slovenski reprezentančni vratar fantastično ubranil še strel Ziyecha od daleč.

Atletico ni imel praktično nobenih rešitev in Oblak je bil tisti, ki je Atletico držal v igri. Vodilna ekipa španske lige je v 82. minuti ostala brez izključenega Stefana Savića in Atleticovih upov na napredovanje je bilo dokončno konec. Chelsea je v sodnikovem dodatku postavil še piko na i. Christian Pulisic je žogo spravil do Emersona, ki je zadel za 2:0 in veliko slavje Chelseaja.

Thomas Tuchel tako nadaljuje s preporodom Chelseaja, ki od njegovega prihoda v klub še ni izgubil srečanja.