Bayern zanesljivo odpravil Lazio

Liga prvakov 17. Mar 202122:51 > 22:56 0 komentarjev
Robert Lewandowski

Aktualni evropski prvaki, nogometaši Bayerna iz Münchna, so se uvrstili v četrtfinale Lige prvakov, potem ko so s skupnim izidom 6:2 izločili rimski Lazio.

Bayern si je že na prvem srečanju priigral izdatno prednost (4:1) in evropski klubski prvaki so si na domačem igrišču brez večjih težav zagotovili napredovanje.

V 31. minuti je sodnik Istvan Kovacs po prekršku Vedata Muriqija dosodil enajstmetrovko za Bayern. Zanesljivi izvajalec je bil najboljši strelec Bavarcev, Robert Lewandowski – 1:0.

Bayern je nadzoroval potek srečanja in v 67. minuti je imel Lewandowski novo veliko priložnost, vendar je tokrat njegov poskus ustavila vratnica. V 73. minuti je David Alaba poslal lepo podajo do Erica Maxima Choupa-Motinga, ki se je znašel pred vratarjem Reino in ga z močnim visokim strelom premagal za 2:0. Choupo-Moting je dve minuti prej zamenjal Lewandowskega.