Egipčanski kralj se je vrnil in spisal zgodovino (VIDEO)

Evropa 13. Okt 202210:28 0 komentarjev
Mohamed Salah
Mohamed Salah je dosegel najhitrejši hat-trick v zgodovini Lige prvakov. Foto: Profimedia

Liverpool se je po bolečem porazu proti Arsenalu v Ligi prvakov znesel nad škotskim Rangers in slavil s kar 7:1. Mohamed Salah je poskrbel za najhitrejši hat-trick v zgodovini Lige prvakov.

Liverpool se je v Premier League muči, zaseda šele 10. mesto, v Ligi prvakov pa mu kaže veliko bolje, saj so na štirih tekmah zmagali trikrat, ugnal jih je le italijanski Napoli, ki v tej sezoni igra v neverjetni formi.

V prvem polčasu ni kazalo na tako prevlado rdečih. Škoti so prek Scotta Arfielda celo povedli in poskrbeli za norišnico na Irboxu, a angleški velikan se je hitro pobral. Že v prvem polčasu je izenačil Roberto Firmino, v drugem polčasu pa so domači povsem razpadli in na koncu klonili s kar 1:7.

Salah presegel Gomisa

Kar tri zadetke je dosegel Mohamed Salah, ki je v igro vstopil v 68. minuti. V razmaku med 76. in 81. minuto je dosegel tri zadetke in popravil rekord Bafétimbija Gomisa, ki je pred leti v osmih minutah tri zadetke zabil zagrebškemu Dinamu.

Najhitrejši hat-trick v zgodovini Lige prvakov:

“Mo je Mo. Najhitrejši hat-trick v zgodovini tega tekmovanja. To je poseben dosežek,” je Egipčana, ki je bil povsem neviden na derbiju proti Arsenalu, pohvalil trener Jürgen Klopp. Nemec srčno upa, da bo prvi zvezdnik ekipe vroč tudi v nadaljevanju. Pravi bo moral biti že v nedeljo, ko bo na Anfield prišel Manchester City.

V kolikor se želijo rdeči izogniti porazu, predstave na Emiratesu, ko ga je branilec topničarjev Takehiro Tomiyasu pospravil v žep, Egipčan ne bo smel ponoviti.