Konec sanj o Ligi prvakov. Mura junaško padla v Razgradu.

Liga prvakov 28. Jul 202121:55 > 23:17 0 komentarjev
Žalost nogometašev Mure, ki so v Razgradu končali sanje o Ligi prvakov. FOTO: Jure Banfi.

Mura je, potem ko je dva gola prejela v zadnjih desetih minutah, na povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov z 1:3 izgubila proti bolgarskemu prvaku Ludogorcu v Razgradu in končala sanje o nastopu v najboljši nogometni ligi na svetu. Slovenski prvaki se selijo v tretji krog kvalifikacij za Ligo Europa, v katerem jih čaka Žalgiris iz Litve.

Mura je v Bolgariji lovila zmago, s katero bi si zagotovila evropsko jesen. Zmaga v Razgradu bi namreč pomenila, da si je že zagotovila vsaj skupinski del Konferenčne lige.

Po porazu se bo morala za sodelovanje v enem od dveh preostalih evropskih klubskih tekmovanj še nekoliko potruditi. Po izpadu iz kvalifikacij lige prvakov bo tekmovanje nadaljevala v 3. krogu kvalifikacij evropske lige, tam se bo merila z Žalgirisom.

Mura je bila po remiju v Murski Soboti pred tednom dni po golu Pierosa Sotiriuja na začetku tekme ob polčasu v Razgradu v zaostanku, čeprav ni pokazala malo. Med drugim je Žan Karničnik zatresel okvir nasprotnikovih vrat.

Gol Tomija Horvata:

V 64. minuti je Mura prišla do izenačenja, ko je lepo akcijo z golom zaključil Tomi Horvat. Ko je kazalo na podaljške, pa je v 82. minuti rezervist Elvis Manu izkoristil napako Nina Koutra in zabil odločilen gol. Brazilec Cauly Souza je v 90. minuti le potrdil zmago Bolgarov in postavil končni izid.

Odločilen zadetek Elvisa Manuja:

Blažič in Bizjak zlahka, konec za Valenčiča in Petrovića

Miha Blažič je bil v torek s Ferencvarošem tudi na povratni tekmi boljši od Žalgirisa (3:1), medtem ko sta HJK in Filip Valenčič končala z nastopi v najmočnejšem evropskem tekmovanju. Finci so lovili zaostanek zadetka (1:2) proti švedskemu Malmöju, a so pred domačimi gledalci le remizirali (2:2).

V sredo je Šerif iz Tiraspola s 3:1 odpravil armenski Alaškert in zlahka napredoval v naslednji krog. Za Moldavce je igral tudi slovenski napadalec Lovro Bizjak. Na igrišče je vstopil v zadnji minuti. Slabše se je končalo gostovanje dunajskega Rapida pri praški Sparti. Po zmagi z 2:1 pred domačimi navijači so Dunajčani na Češkem izgubili z 0:2 in se poslovili. Dejan Petrović je zanje igral do 86. minute.