Mura blizu velikega podviga. Kaj se je dogajalo v Razgradu?

Liga prvakov 28. Jul 202122:26 > 22:34 0 komentarjev

Nogometaši Mure so na povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakov v gosteh izgubili proti Ludogorcu z z 1:3 (0:1). Sobočani so na prvi tekmi z bolgarskim predstavnikom igrali 0:0.

Izbranci Anteja Šimundže so proti favoriziranemu Ludogorcu drago prodali kožo, a na koncu vendarle ostali brez nadaljevanja v ligi prvakov. Slovenski prvak bo evropsko pot nadaljeval v 3. krogu kvalifikacij evropske lige, tam se bo meril z litovskim Žalgirisom, ki je izgubil dvoboj 2. kroga kvalifikacij lige prvakov proti Ferencvarosu Mihe Blažiča. Ludogorec pa v 3. krogu kvalifikacij lige prvakov čaka grški Olympiacos.

Prvi polčas je minil v boljši igri Ludogorca v prvih 20 in zadnjih 15 minutah, vmesno obdobje pa je pripadlo Muri. Bolgari pa so povedli že v četrti minuti, ko je Pieros Sotiriu zadel za 1:0 z vrha kazenskega prostora.

Sicer pa so domači poskusili tudi v šesti minuti, ko je strel Bernarda Tekpeteyja obranil Matko Obradović, pet minut pozneje pa je Alex Santana zgrešil od daleč.

Prav Santana je poskusil tudi v 34. minuti, spet je bil na mestu Obradović, tako kot po poskusu Caulyja Souze v 44. minuti. Tik pred glavnim premorom je zgrešil še Sotiriu.

Mura pa je nase opozorila predvsem med 25. in 29. minuto. Najprej je Nino Kouter močno sprožil, toda vratar Ludogorca Kristjan Kahlina je dobro posredoval. Minuto pozneje je z leve strani žogo proti golu poslal Žan Karničnik in zadel prečko, v 29. minuti pa je sam v bližino gola na desni strani prišel Mihael Klepač, a je žogo poslal čez gol.

V drugem polčasu je Mura začela pogumneje, v 59. minuti je imel Klepač priložnost, a na koncu ni prišel do pravega strela, Kahlina je pravočasno posredoval. V 64. minuti pa so se Sobočani vrnili v igro, ko je po podaji Žige Kousa z desne strani v osrčju kazenskega prostora zadel Tomi Horvat.

Ta je poskusil tudi v 79. minuti od daleč, toda žogo poslal čez gol. Minuto pozneje je bilo vroče tudi v Murinem kazenskem prostoru, ko je Jan Gorenc žogo izbil malce pred golovo črto.

V 82. minuti pa so domači spet povedli, Elvis Manu je zaključil iz bližine, potem ko je bil Nino Kouter malce nepazljiv pred svojimi vrati in mu je Cauly Souza žogo odvzel. Pot v 3. krog so Bolgari potrdili v 90. minuti, ko je po protinapadu zadel Cauly Souza.

Ludogorec – Mura 3:1 (1:0)

Stadion Arena Ludogorec, gledalcev 5000, sodniki: Di Bello, Tegoni in Vivenzi (vsi Italija).

Strelci: 1:0 Sotiriu (4.), 1:1 Horvat (64.), 2:1 Manu (82.), 3:1 Cauly Souza (90.).

Ludogorec: Kahlina, Nedjalkov, Verdon, Plastun, Ikoko, Santana (od 65. Badji), Goncalves, Cauly Souza (od 90. Jankov), Tekpetey (od 46. Wanderson), Sotiriu (od 77. Manu), Despodov (od 90. Tchibota).

Mura: Obradović, Gorenc, Maruško, Karničnik, Šturm (od 85. Pucko), Kous (od 84. T. Cipot), Horvat, Kouter, Bobičanec, Klepač (od 85. Maroša), K. Cipot (od 58. Mandić).

Rumeni kartoni: Tekpetey, Despodov, Cauly Souza.

Potek tekme in posnetki priložnosti oziroma golov:

KONEC! Muri žal ni uspelo, a ni bila daleč od uspeha. Varovanci Anteja Šimundža so v Razgradu pokazali veliko in padli junaško. Zdaj se seli v 3. krog kvalifikacij za Ligo Europa, v katerem ji bo nasproti stal litvanski Žalgiris. Po tem, kar so slovenski prvaki pokazali tokrat, so lahko pred naslednjimi evropskimi izpiti optimistični.

Gol Caulyja:

GOL! V Razgradu je vsega konec. V 90. minuti je po protinapadu Ludogorec zadel še enkrat in tekma je odločena. V polno je meril Cauly Oliveira-Souza.

Gol Elvisa Manuja:

GOL! Na žalost v mreži Mure. Po napaki Nina Koutra je do gola prišel rezervist Ludogorca Elvis Manu, ki mu ni bilo težko zatresti mreže.

Priložnost Elvisa Manuja:

80. minuta:
zdaj pa velika priložnost Ludogorca. Do strela je prišel rezervist Nizozemec Elvis Manu, na golovi črti pa je njegov strel ustavil Jon Gorenc.

Gol Tomija Horvata:

GOOOL!!! Mura je prišla do izenačenja! V 64. minuti je po podaji Žana Karničnika izid na 1:1 poravnal Tomi Horvat.

59. minuta:
no, zdaj pa je bila nevarna Mura. V akciji je bil Mihael Klepač, ki pa na žalost ni zadel.

58. minuta: za nami so uvodne minute v drugem polčasu, za zdaj pa ni bilo omembe vrednih akcij. Lahko pričakujemo, da bo v naslednjih minutah drugače.

ZAČETEK! Drugi polčas se je začel. Trener Ludogorca se je odločil za eno menjavo. Iz igre je poslal Ganca Bernharda Tekpeteyja, na igrišče pa postavil Wandersona.

POLČAS! Mura na odmor na žalost odhaja z zaostankom, a je, predvsem v drugi polovici prvega polčasa, pokazala, da zna biti še kako nevarna. Pred drugim delom igre smo lahko optimisti.

Priložnost Alexa Santane:

34. minuta: zdaj so bili po dolgem času spet nevarni nogometaši Ludogorca. S strelom je poskusil Alex Santana, a je bil vratar Mure Matko Obradović na mestu.

Vratnica Mihaela Klepača:

29. minuta: Mura resno preti Bolgarom. Po sijajni podaji Tomija Horvata je do strela z desne strani od blizu prišel Mihael Klepač in sprožil močan strel, ki pa je žal zletel prek vrat.

Prečka Žige Karničnika:

26. minuta: Mura se je prebudila. Zdaj je celo zatresla okvir vrat. Navijače Ludogorca je prestrašil Žiga Karničnik.

25. minuta: zdaj pa je zapretila tudi Mura. Močno je streljal Nino Kouter, a se je z obrambo izkazal vratar Ludogorca in žogo odbil v kot.

15. minuta: za nami je uvodni del tekme v Razgradu, kjer močno prevladujejo domači nogometaši, ki so enkrat že zatresli mrežo Mure. Ta je za zdaj precej nevidna. Ustvarila si ni še niti ene priložnosti.

Gol Pierosa Sotiriuja:

GOL! Na žalost v mreži vratarja Mure Matka Obradovića. Pritisk Ludogorca je že v 4. minuti unovčil Ciprčan Pieros Sotiriou.

ZAČETEK! Tekma v Razgradu se je začela. S sredine igrišča so krenili domači nogometaši. Pogoji za igro so peklenski. Termometer namreč kaže kar 32 stopinj Celzija.

19.05: znani sta začetni enajsterici ekip. S kakšno postavo se bo Ludogorca lotil trener Mure Ante Šimundža?