Chelsea ponižal Juventus, Šeško v težavah

Liga prvakov 23. Nov 202122:52 > 23:49 1 komentar

Po reprezentančnem premoru se je s 5. krogom nadaljevala Liga prvakov. V Londonu sta se udarila Chelsea in Juventus. Londončani so ponižali črno-bele in si z visoko zmago zagotovili izločilne boje. Salzburg z Benjaminom Šeškom bi z zmago pri Lillu ohranil prvo mesto v skupini G, vendar so se karte v skupini popolnoma premešale. Iz skupine G lahko napreduje čisto vsaka ekipa. V Ligi prvakov je na klopi Barcelone proti Benfici debitiral Xavi, z zmago bi si zagotovili nadaljevanje sezone tudi spomladi, a mreži sta ostali nedotaknjeni. Tako Katalonci kot tudi Portugalci imajo možnosti za drugo mesto v skupini E.

Chelsea je bil v prvem polčasu boljši nasprotnik in je na odmor zasluženo odšel z minimalno prednostjo. Londončane je v vodstvo popeljal Chalobah. Stara dama se je že uvrstila v izločilne boje, vendar boj za prvo mesto ostaja odprt. Tudi v nadaljevanju srečanja so modri nadaljevali z boljšo igro. Terensko premoč so kronali v 56. minuti, ko je vodstvo Chelseaja povišal James. Le nekaj minut kasneje pa je zadel še Hudson-Odoi. Za popolno ponižanje Juventusa je poskrbel Werner, ki je tik ob koncu srečanja postavil še piko na i ter končni rezultat 4:0.

V dvoboju za tretje mesto v skupini je Zenit prišel do točke v izdihljajih tekme. Pred zadnjim krogom je tako že odločeno praktično vse, odprt je le še dvoboj za prvo mesto v skupini.

Barceloni (še) ni uspelo zagotoviti drugega mesta

Xavi je prvič vodil Barcelono tudi v Ligi prvakov. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, obe ekipi sta imeli nekaj priložnosti, da bi se zatresla mreža nasprotnika. Tudi v drugem polčasu je ostalo pri začetnih 0:0. Vratar Benfice Vlachodimos je nekajkrat odlično posredoval. Varovanci Xavija v zadnjem krogu gostujejo pri prvouvrščenemu Bayernu. Z zmago bi si zagotovili drugo mesto v skupini, v primeru remija ali poraza in v primeru zmage Benfice, pa bi napredovali Lizbončani.

Zapravljena priložnost Benfice:

Skupina G se dodatno zapleta

Salzburg bi si z zmago že zagotovil nastope v izločilnih bojih. Vendar tekmo je dobil Lille, ki je tako nenadoma prevzel vodstvo v skupini. V skupini G tako lahko napreduje čisto vsaka ekipa. Najbolje kaže Francozom in nogometašem iz Mozartovega mesta.

Zadetek za zmago Lilla:

Sevilla si je z zmago proti Wolfsburgu zagotovila možnost za napredovanje v izločilne boje. V zadnjem krogu gostujejo v Salzburgu, zmaga prinaša najmanj drugo mesto v skupini.

Muriel rešil točko

Atalanta je dobro začela srečanje in je že v 10. minuti prek Zapate povedla v Bernu. Z zmago bi se Italijani zavihteli na drugo mesto v skupini F, za napredovanje v izločilne boje pa bi jim v zadnjem krogu zadostovala že točka. Vendar so že ob koncu prvega polčasa domačini prišli do izenačenja.

Atalanta je v drugem polčasu ponovno povedla, a sledil je mrk Italijanov in popoln preobrat Young Boysov, ki so v vsega štirih minutah izid spreobrnili. Muriel je vendarle pokazal, da se gostje iz Bergama še niso predali, zadel je za 3:3 ob koncu rednega dela. V skupini F je še vse odprto za drugo mesto. Manchester United si je že zagotovil prvo mesto v skupini.

Zadetek Muriela za točko Atalante:

Bayern ostaja stoodstoten, pomembna zmaga Uniteda

Bayern je v Kijevu že v prvem polčasu dvakrat zatresel mrežo domačega Dinama. V 14. minuti je za mojstrovino poskrbel Robert Lewandowski, ki je Bavarce v vodstvo popeljal s škarjicami, vodstvo gostov pa je pred iztekom prvega dela povišal Kingsley Coman. V drugem polčasu so domači pokazali več, a kaj več od častnega zadetka jim ni uspelo doseči.

Mojstrovina Lewandowskega:

Zanimiv obračun smo spremljali tudi v Villarrealu. Rumena podmornica je gostila ranjeni Manchester United, ki je prvič pod vodstvom Michaela Carricka, ki je pred dnevi zamenjal odstavljenega Oleja Gunnarja Solskjaerja. Rdeči vragi so se dolgo mučili, na koncu pa vendarle prišli do pomembne zmage. Špance je po napaki vratarja naprej premagal Cristiano Ronaldo, ki je zdaj že pri 140. zadetkih v ligi prvakov, zmago gostov pa je v 90. minuti s svojim krstnim zadetkom v dresu Uniteda Jadon Sancho.