Oblak preprečil blamažo Atletica, remi po drami v Leipzigu

Evropa 3. Nov 202119:00 > 23:07

Jan Oblak je v sredinem večeru Lige prvakov moral na Anfieldu priznati premoč Liverpoolu (2:0), Samir Handanović je z Interjem brez večjih težav ugnal Šerif iz Tiraspola (3:1). V poslastici večera sta se Leipzig in PSG razšla brez zmagovalca (2:2). Na tekmah v zgodnjem sredinem terminu sta imela težave oba favorizirana velikana. Realove je rešil Karim Benzema, Milan se je porazu izognil z avtogolom Porta, a ima le še minimalne možnosti za napredovanje.

Liverpool se je pridružil Bayernu in Juventusu v izločilnih bojih, blizu tudi PSG in City

Nogometaši Liverpoola so na Anfieldu v fantastičnem obračunu premagali madridski madridski Atletico (2:0). Zmaga redsov bi lahko bila še izdatnejša, če se ne bi nekajkrat izkazal Jan Oblak. Varovanci Jürgena Kloppa so si z zmago zagotovili ne le napredovanje, ampak tudi končno 1. mesto v skupini B.

PSG se je v Leipzigu po golu Christopherja Nkunkuja hitro znašel v zaostanku, še večje težave za Parižane je z ubranjeno enajstmetrovko Andreju Silvi preprečil Gianluigi Donnarumma. Kazen je prišla že do konca prvega polčasa, dvakrat je mrežo Nemcev stresel Gini Wijnaldum. Obe ekipi sta v drugem polčasu zapravili celo kopico priložnosti, v izdihljajih obračuna pa so rdeči biki dobili na voljo še eno enajstmetrovko, ki jo je v prvo točko Leipziga v tej sezoni Lige prvakov pretvoril Dominik Szoboszlai.

Gol Leipziga za zasluženo točko proti PSG-ju

Rutinirane zmage se je na domačem stadionu razveselil Manchester City, ki je v drugem polčasu vnovčil svojo kvaliteto in Club Brugge ugnal s 4:1.

Drama v Dortmundu, Handanović v drugem polčasu do točk v Moldaviji

Na obračunu Borussie in Ajaxa zares ni manjkalo zanimivih pripetljajev. Že v 30. minuti je bil verjetno prestrogo izključen domači branilec Mats Hummels, a so rumeno-črni vseeno prišli do vodilnega zadetka, ko je po hitro dosojeni enajstmetrovki ob prekršku nad Judom Bellinghamom Borussio v vodstvo popeljal Marco Reus.

Ajax je dolgo lomil odpor deseterice domačih, v 72. minuti pa je žogo v mrežo Nemcev vendarle poslal Dušan Tadić. Tribune Signal Iduna parka so dokončno onemele deset minut kasneje, ko je še sedmi gol v tej sezoni Lige prvakov dosegel Sebastien Haller in Ajax odpeljal v izločilne boje. Zadnji žebelj v krsto Borussie je zabil Davy Klaasen.

Sedmi gol Sebastiena Hallerja v letošnji sezoni Lige prvakov

Rutiniranih zmag sta se veselila Inter Samirja Handanovića, ki je v Moldaviji premagal Šerif iz Tiraspola (3:1) in Sporting, ki je doma ponižal Bešiktaš (4:0).

Benzema se ne ustavlja, Milan še vedno brez zmage

V zgodnjem sredinem terminu sta evropska velikana Milan in Real po štirih tekmah v povsem različnem položaju. Rdeče-črni so na San Siru proti Portu iztržili vsega točko (1:1), ki pa je bila sploh prva za Stefana Piolija in njegove fante v tej sezoni Lige prvakov. Več kot uro igre je kazalo celo na poraz domačih, ki so se vsaj deloma rešili z avtogolom Chancela Mbembe. Milan ima tako minimalne možnosti za napredovanje v naslednji krog

Bolj uspešen, čeprav prav tako ne navdihujoč, je bil madridski Real, ki je doma ugnal Šahtar (2:1). Junaka sta bila Karim Benzema z dvema zadetkoma in Vinicius Junior z dvema asistencama. Galaktiki so se z zmago močno približali napredovanju v izločilne boje.

Krasna akcija za zmagoviti zadetek Reala

Zadetek Iličića premalo za skalp rdečih vragov

Slovenska nogometna javnost je bila v torek usmerjena v Bergamo, kjer je Atalanta gostila sloviti Manchester United. V prvi postavi domačih je začel tudi slovenski as Josip Iličić, ki je zaupanje trenerja upravičil že v 12. minuti, ko je zadel za vodstvo domačih. Manchester United je prek Cristiana Ronalda izenačil tik ob izteku prvega polčasa.

Atalanta je v 56. minuti spet povedla. Po napaki gostujoče obrambe je polno zadel Duvan Zapata in ko so domači navijači že odpirali šampanjce, je veliko veselje v Bergamu preprečil kdo drug kot Ronaldo. V drugi minuti sodnikovega dodatka je s fantastičnim strelom poskrbel za delitev točk (2:2). Portugalec je dosegel že svoj 139. zadetek v Ligi prvakov.

Jojo tekme ni odigral v celoti. V 71. minuti ga je zamenjal Luis Muriel.

Bayern in Juventus že v izločilnih bojih

Bayern je na Allianz Areni pričakal Benfico in visoko zmagal s 5:2. Tri zadetke je dosegel Robert Lewandowski in Bavarce dva kroga pred koncem skupinskega dela že popeljal v izločilne boje.

Prvi zadetek Lewandowskega:

Enako velja za Juventus, ki je brez težav ugnal ruskega tekmeca. Stara dama je po katastrofalni formi v domačem prvenstvu znova mišice pokazala v Evropi in s 4:2 preskočila Zenit.

Zelo pomembne zmage v boju za uvrstitev v osmino finala se je veselila Barcelona. Edini zadetek v Kijevu je dosegel Ansu Fati, Dinamu ni mogel pomagati niti Benjamin Verbič, ki je v igro vstopil v 77. minuti.

Odločilni zadetek Fatija:

Šeško ni mogel preprečiti poraza

Na prvi tekmi v skupini G je Wolfsburg pred domačimi gledalci končal sanjski niz Salzburga (2:1). Avstrijski prvaki so doživeli prvi poraz po 28 tekmah v vseh tekmovanjih.

Lukas Nmecha je odločil srečanje v Wolfsburgu. Foto: AP Photo/Michael Sohn

Benjamin Šeško, ki se je vrača po poškodbi, je v igro v Wolfsburgu vstopil v 63. minuti, a rezultata ni mogel spremeniti. Lille je v gosteh ugnal Sevillo z 2:1 in ima tako kot Wolfsburg pet točk. Zadnja je s tremi Sevilla, Salzburg pa je na vrhu s sedmimi osvojenimi točkami.

V skupini H je Chelsea potrdil status favorita in slavil na Švedskem. Edini zadetek za tretjo zmago Londončanov je zadel Hakim Ziyech.