Goliada v Liverpoolu, drama v Madridu

Evropa 13. Apr 202222:35 > 14. Apr 2022 8:02

Liverpool in Manchester City sta zadnja polfinalista Lige prvakov. Redsi so na povratni tekmi branili prednost s 3:1 iz Lizbone, a Benfica se na Anfieldu ni predala. Tekma je bila izjemno atraktivna, končala se je z rezultatom 3:3. Na drugi tekmi je Manchester City zdržal pritiske Atletica iz Madrida. Prednost z 1:0 iz prve tekme je zadostovala za napredovanje med najboljše štiri.

Liverpool – Benfica 3:3 (1:1)

Konate 21., Firmino 55., 65.; Ramos 32., Jaremčuk 74., Nunez 83.

Začetni postavi:

Liverpool: Alisson, Gomez, Konate, Matip, Cimikas, Keita, Milner, Henderson, Jota, Firmino, Diaz.

Benfica: Vlachodimos, Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo, Everton, Weigl, Taarabt, Goncalves, Ramos, Nunez.

Atletico Madrid – Manchester City 0:0 (0:0)

RK: Felipe (Atletico Madrid) 90+2.

Atletico Madrid: Oblak, Savić, Felipe, Reinildo, Llorente, Lodi, Koke, Kondogbia, Lemar, Griezmann, Felix.

Manchester City: Ederson, Walker, Stones, Laporte, Cancelo, De Bruyne, Rodri, Gündogan, Mahrez, Silva, Foden.

Manchester City se bo v polfinalu pomeril s še enim madridskim moštvom. Čaka jih Real Madrid. Liverpool bo izzval Villarreal, ki je včeraj presenetil Bayern iz Münchna.

V Madridu je Atletico potreboval zmago nad Manchester Cityjem za napredovanje med najboljše štiri. V prvem polčasu so bili nevarnejši gostje, ki so si pripravili nekaj lepih priložnosti. Po ne posebej razburljivih prvih 25 minutah so v 30. gosti bili blizu vodstvu, ko je Ilkay Gündogan zadel vratnico.

V drugem delu je v 57. minuti Antoine Griezmann za malce zgrešil na žalost domačih navijačev, v 70. minuti pa je bil nenatančen še Rodrigo de Paul. Pozneje so Španci postali nevarnejši, trener Diego Simeone je osvežil in okrepil tudi napad.

Izjemno veliko drame je bilo ob koncu tekme. V dvoboj na igrišču sta se vpletla Phil Foden in Felipe. Anglež se je po mnenju Brazilca predolgo valjal po zelenici, ta je ob tem še protestiral pri glavnem sodniku, ki ga je nagradil z rdečim kartonom. Atletico je do zaključka srečanja še pritiskal, a mu zadetka kljub kar 10-minutnemu sodniškem dodatku in nekaterim zrelim priložnostim on zanesljivem gostujočem vratarju Edersonu ni uspelo doseči.

Liverpool v polfinale po goliadi

Zato pa so goli padali v Liverpoolu. Redsi so povedeli v 21. minuti. Zadel je centralni branilec Ibrahima Konate, ki je bil natančen tudi v Lizboni.

Zadetek Liverpoola za 1:0:

A nevarna je bila tudi Benfica. Najprej je bil zadetek Darwina Nunesa zaradi prepovedanega položaja upravičeno razveljavljen, v 32. minuti pa so Portugalci vendarle prišli do izenačenja. Goncalo Ramos je zabil svoj prvi zadetek v Ligi prvakov.

Zadetek Benfice za 1:1:

Hitro na začetku drugega polčasa je Liverpool znova povedel. Najprej je napako storil vratar Benfice Vlachodimos, nato pa je Diogo Jota lepo podal do samega Roberta Firmina, ta pa ni imel težkega dela.

Gol Liverpoola za 2:1:

Firmino je deset minut kasneje udaril še enkrat, tokrat po podaji Kostasa Cimikasa.

Zadetek Liverpoola za 3:1:

Tekma je bila izjemno zanimiva in polna zadetkov. V 74. minuti je Benfica znižala na 3:2. Znova je posredoval VAR, tudi tokrat pa prepovedanega položaja ob golu Romana Jaremčuka ni bilo.

Zadetek Benfice za 3:2:

V 82. minuti je sledilo še četrto posredovanje videoasistenta pri zadetkih Benfice, tretjič pa je gol obveljal. Tokrat je bil natančen še Darwin Nunez. Tekma se je končala s 3:3, Benfica pa je več kot častno končala z nastopi v Ligi prvakov.

Zadetek Benfice za 3:3:

Šok za Bayern in senzacija Villarreala

V torek smo dobili prva polfinalista. Bayern je po slabši predstavi v Španiji pri Villarrealu tokrat računal na podporo z domačih tribun. Nizozemec Arnaut Danjuma je bil tisti, ki je rumeni podmornici z edinim zadetkom na prvi tekmi prinesel zmago. A na drugi je udaril Robert Lewandowski. V 52. minuti je s 13 zadetkom v tej sezoni Lige prvakov izenačil rezultat v skupnem seštevku.

Zadetek, ki je rumeno podmornico popeljal v polfinale:

Ko se je že zdelo, da bo tekma šla v podaljške, je Villarreal udaril iz protinapada. Giovanni Lo Celso je podal v prostor do Gerarda Morena, ki je lepo zaposlil Samuela Chukwuezeja, ta je premagal Manuela Neuerja. Villarreal je zdržal zaključne pritiske Bavarcev in se senzacionalno uvrstil v polfinale lige prvakov.

Chelseaju uspel preobrat, a nato Benzema znova udaril

Povratni dvoboj na Santiagu Bernabeu se ni začel po željah Madridčanov. Chelsea je v 15. minuti povedel z 1:0. Zadetek je dosegel Mason Mount. Real prvič po sezoni 2003/04 v polčasu Lige prvakov ni sprožil v okvir gola nasprotnika. V 51. minuti je Chelseaju uspel popoln preobrat. Antonio Rüdiger je zadel po Mountovi podaji s kota. Precej kontroverznosti je bilo v akciji pred kotom. Zdelo se je, da se Luka Modrić žoge ni dotaknil, a Londončani so vseeno dobili kot, iz katerega so zadeli za 2:0.

Antonio Rudiger. Foto: Cal Sport Media via AP Images via Guliverimage

Kmalu so modri tudi povedli v skupnem seštevku. Zadel je Marcos Alonso, a pred tem je igral z roko, zato je bil gol za 3:0 razveljavljen. Tretji zadetek pa jim je uspel v 75. minuti, ko je Timo Werner preigraval in preigraval, nato pa premagal Thibauta Cortoisa. Veselje ni trajalo dolgo, Rodrygo je v 80. minuti po izjemni podaji Modrića z zunanjim delom stopala znova izenačil rezultat v skupnem seštevku.

V podaljšku pa je udaril Karim Benzema. V 96. minuti je dosegel svoj 12. zadetek v sezoni najelitnejšega evropskega tekmovanja. Chelsea do konca tekme ni več uspel prebiti obrambe Reala, kljub nekaj lepim priložnostim pa se je tekma končala s Pirovo zmago Londončanov s 3:2.