Zadetek Iličića premalo za skalp rdečih vragov

Evropa 2. Nov 202122:39 > 23:33 2 komentarja
Josip Iličić. Foto: Guliverimage

Atalanta je v 4. krogu Lige prvakov remizirala z Manchetser Unitedom (2:2). Prvi zadetek za italijansko ekipo je dosegel Josip Iličić. Bayern je po hat-tricku Roberta Lewandowskega s 5:2 premagal Benfico, Juventus pa je bi s 4:2 boljši od Zenita.

Slovenska nogometna javnost je bila v torek usmerjena v Bergamo, kjer je Atalanta gostila sloviti Manchester United. V prvi postavi domačih je začel tudi slovenski as Josip Iličić, ki je zaupanje trenerja upravičil že v 12. minuti, ko je zadel za vodstvo domačih. Manchester United je prek Cristiana Ronalda izenačil tik ob izteku prvega polčasa.

Atalanta je v 56. minuti spet povedla. Po napaki gostujoče obrambe je polno zadel Duvan Zapata in ko so domači navijači že odpirali šampanjce, je veliko veselje v Bergamu preprečil kdo drug kot Ronaldo. V drugi minuti sodnikovega dodatka je s fantastičnim strelom poskrbel za delitev točk (2:2). Portugalec je dosegel že svoj 139. zadetek v Ligi prvakov.

Jojo tekme ni odigral v celoti. V 71. minuti ga je zamenjal Luis Muriel.

Bayern in Juventus že v izločilnih bojih

Bayern je na Allianz Areni pričakal Benfico in visoko zmagal s 5:2. Tri zadetke je dosegel Robert Lewandowski in Bavarce dva kroga pred koncem skupinskega dela že popeljal v izločilne boje.

Prvi zadetek Lewandowskega:

Enako velja za Juventus, ki je brez težav ugnal ruskega tekmeca. Stara dama je po katastrofalni formi v domačem prvenstvu znova mišice pokazala v Evropi in s 4:2 preskočila Zenit.

Zelo pomembne zmage v boju za uvrstitev v osmino finala se je veselila Barcelona. Edini zadetek v Kijevu je dosegel Ansu Fati, Dinamu ni mogel pomagati niti Benjamin Verbič, ki je v igro vstopil v 77. minuti.

Odločilni zadetek Fatija:

Šeško ni mogel preprečiti poraza

Na prvi tekmi v skupini G je Wolfsburg pred domačimi gledalci končal sanjski niz Salzburga (2:1). Avstrijski prvaki so doživeli prvi poraz po 28 tekmah v vseh tekmovanjih.

Lukas Nmecha je odločil srečanje v Wolfsburgu. Foto: AP Photo/Michael Sohn

Benjamin Šeško, ki se je vrača po poškodbi, je v igro v Wolfsburgu vstopil v 63. minuti, a rezultata ni mogel spremeniti. Lille je v gosteh ugnal Sevillo z 2:1 in ima tako kot Wolfsburg pet točk. Zadnja je s tremi Sevilla, Salzburg pa je na vrhu s sedmimi osvojenimi točkami.

V skupini H je Chelsea potrdil status favorita in slavil na Švedskem. Edini zadetek za tretjo zmago Londončanov je zadel Hakim Ziyech.

Derbi 4. kroga bo znova tekma med Liverpoolom in Atleticom iz Madrida. Tokrat na Anfieldu. Foto: Guliverimage

PSG brez Messija, Oblak na Anfieldu

V skupini smrti bodo v sredo Parižani tokrat gostovali pri Leipzigu Kevina Kampla. Klub iz francoske prestolnice je na prvi tekmi z dvema goloma do zmage popeljal Lionel Messi, ki pa ga tokrat zaradi težav s poškodbo ne bo zraven. Na drugi strani je Manchester City že v gosteh suvereno odpravil Club Brugge, zato bi bilo vse kaj drugega kot gladka zmaga čete Pepa Guardiole na Etihadu veliko presenečenje.

Po grenkem domačem porazu proti Liverpoolu se bo Jan Oblak z Atleticom z istim nasprotnikom zdaj pomeril še v gosteh. Gostovanje na Anfieldu velja za eno najtežjih v najelitnejšem nogometnem tekmovanju, a Madridčani za lažje nadaljevanje skupinskega dela nujno potrebuje točke. Te pa mora za upanje za preboj v izločilne boje začeti nabirati tudi Milan, ki bo na San Siru gostil Porto. Rdeče-črni blestijo v italijanskem prvenstvu, v ligi prvakov pa so zaenkrat zbrali tri poraze.

V skupini C bo Sporting doma gostil Bešiktaš, dortmundska Borussia pa se bo Ajaxu skušala maščevati za presenetljivo visok poraz na prvi tekmi (0:4). Tudi Nemci zaenkrat dobro sledijo Bayernu v Bundesligi, v ligi prvakov pa jih je poraz na Nizozemskem zagotovo presekal. V sredo se bodo skušali vrniti na zmagovalne tirnice.

Vse bolj zapleten pa je položaj v skupini D. Real Madrid in Šerif imata po treh tekmah šest točk, blizu je tudi milanski Inter s štirimi. A Italijani bi z novo zmago Moldavce preskočili na lestvici. Vodstvo pa bi ob vsaj točki proti Šahtarju utrdil Real. V sredo ob 18.45 s prenosom na SK1 bo skušala četa Carla Ancelottija uspešen niz iz španske La lige prenesti tudi na evropsko prizorišče.