Šov Šeška na Danskem, v ligi prvakov sedem Slovencev

Liga prvakov 25. Avg 202122:45 > 23:43 0 komentarjev
Benjamin Šeško je dosegel svoj prvi evropski gol. Foto: Guliverimage.

S povratnimi obračuni na Danskem, Hrvaškem in Ukrajini se je zaključil play-off lige prvakov. Za slovenske ljubitelje nogometa je bil v ospredju dvoboj med Brondbyjem in Salzburgom, na katerem je v dresu Avstrijcev z golom in podajo zablestel slovenski reprezentant Benjamin Šeško. V najprestižnejše klubsko tekmovanje se je uvrstil tudi Lovro Bizjak, čigar Šerif je v Zagrebu obranil tri gole prednosti. Zadnjega potnika v skupinski del je dal obračun v Ukrajini, kjer je Šahtar v dvoboju preobratov izločil Monaco.

V dresu avstrijskih serijskih prvakov iz Salzburga še naprej navdušuje komaj 18-letni slovenski biser Benjamin Šeško. Na odločilni tekmi play-off je že v četrti minuti zablestel z izjemno individualno potezo.

Najprej je fantastično v teku sprejel podajo in nato z volejem še matiral domačega vratarja ter tako Red Bull popeljal na prag uvrstitve v ligo prvakov. Avstrijci so namreč na Dansko prišli z golom prednosti s prve tekme (2:1).

Evrogol Šeška za vodstvo Salzburga:

Njegov doprinos se tukaj še ni končal. Pred iztekom 10. minute je Šeško vpisal še asistenco. Po veliki napaki domačega vratarja Madsa Hermansena je slovenski reprezentančni napadalec prestregel žogo in nato zaposlil Brendena Aaronsona, ki je prednost Avstrijcev povišal na 2:0.

Upoštevajoč prvo tekmo si je tako Red Bull priigral že tri gole naskoka. Brondby je v drugem polčasu znižal, ko je bil natančen Andreas Maxsø, a Danci preobrata niso zmogli.

Asistenca Šeška za gol Aaronsona:

Šeško je tako zabil prvi evropski gol, jeseni pa bo prvič v karieri nastopal v skupinskem delu lige prvakov. V naslednjih dneh se bo pridružil slovenski članski reprezentanci, jo čakajo tri tekme kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022.

Napredovala še Šerif in Šahtar

V ligo prvakov se je brez večjih težav uvrstil tudi Šerif, kjer si kruh služi Lovro Bizjak, a ga tokrat ni bilo v kadru Moldavcev. Slednji so Dinamo Zagreb že na domači tekmi odpravili s 3:0, v hrvaški prestolnici pa sta mreži mirovali.

Monako je v Ukrajini z dvema goloma Bena Yedderja preobrnil poraz s prve tekme (0:1), a je Marcos Šahtar 15 minut pred iztekom časa vrnil v igro in poravnal skupni izid na 2:2. Zadnjega potnika v skupinski del lige prvakov je določil podaljšek, v katerem je gol za napredovanje Šahtarja v dosegel nesrečni Ruben Aguilar, ki je zatresel lastno mrežo.

Blažič ostal brez lige prvakov

Že v torek je Ferencvaroš s slovenskim reprezentantom Miho Blažičem, ki je tudi tokrat v obrambi madžarskega prvaka igral od prve do zadnje minute, doma proti Young Boys lovil zaostanek iz Švice z 2:3 in v prvem polčasu prišel do vodstva, potem pa prejel najprej en in tik pred koncem tekme še drugi gol, tako da se poslavlja od sanj o tem, da bi še drugič v dveh letih nastopal v Ligi prvakov.

Miha Blažič v akciji na tekmi proti Young Boys. Foto: Guliverimages

Napredovanje sta si zagotovila še Benfica in Malmö, ki je izločil krvnika slovenskega prvaka Mure, bolgarski Ludogorec.

Peterica uvrščena neposredno

V skupinskem delu bo v tej sezoni sicer nastopala še peterica Slovencev, ki si je uvrstitev zagotovila z uvrstitvami v državnih prvenstvih: Jan Oblak (Atletico), Josip Iličić (Atalanta), Benjamin Verbič (Dinamo Kijev), Samir Handanović (Inter) in Kevin Kampl (RB Leipzig).

V ligi prvakov bo nastopal tudi Sporting, čigar član je Andraž Šporar, a Portugalci na nekdanjega napadalca Olimpije resneje ne računajo.

Kvalifikacije za ligo prvakov, play-off (povratne tekme):

Torek, 24. avgust:
Ferencvaroš – Young Boys 2:3 (2:1) /2:3/
Strelci: 0:1 Zesiger 5., 1:1 Wingo 18., 2:1 Mmaee 27., 2:2 Fassnacht 56., 2:3 Mambibi 93.
R.K.: Laidouni 64./Ferencvaroš
Miha Blažič je za Ferencvaroš igral od prve do zadnje minute.

Ludogorec – Malmo FF 2:1 (1:1) /0:2/
Strelci: 1:0 Nedyalkov 10., 1:1 Birmančević 42., 2:1 Sotiriou 60.

PSV – Benfica 0:0 /1:2/
R.K.: Verissimo 32./Benfica