Šeško do zmage, Bizjak in Blažič poražena

Evropa 18. Avg 202122:55 > 22:56 1 komentar
Benjamin Šeško redno igra v prvi postavi Red Bull Salzburgu. Foto: Guliverimage

V tem tednu so na sporedu prve tekme četrtega kroga kvalifikacij za prestižno ligo prvakov. V torek je Benjamin Šeško s Salzburgom premagal Brondby z 2:1, Lovro Bizjak je s Šerifom razbil zagrebški Dinamo (3:0). V sredo je Ferencvaroš z Miho Blažičem v gosteh po goliadi izgubil pri Young Boys (2:3).

Pred dvanajstimi evropskimi klubi je le še zadnji korak pred nastopom v skupinskem delu nove sezone lige prvakov. Zgolj šest zmagovalcev si bo zagotovilo mesto med 32-erico, šest poražencev pa bo prejelo tolažilno nagrado – nastopanje v evropski ligi.

Po prvi tekmi ima dobro izhodišče Benjamin Šeško s Salzburgom, ki je doma z 2:1 premagal danski Brondby. Gostje so povedli, a je nogometašem s Solnograškega uspel preobrat, ki ga je v 90. minuti dokončal Brenden Aaronson. Ferencvaroš z Miho Blažičem je povedel v Bernu, a so Young Boys preobrnili rezultat in po goliadi slavili s 3:2.

Za elito se bori tudi sosednji Dinamo Zagreb, ki pa je na prvi tekmi pri Šerifu v Moldaviji, za katerega je v drugem polčasu nastopil tudi Slovenec Lovro Bizjak, doživel visok poraz (3:0). V zadnji krog se je prebil tudi bolgarski prvak Ludogorec, ki je v drugem krogu izločil slovenskega prvaka Muro. A krvniki Prekmurcev so bili na prvi tekmi nemočni na Švedskem, Malmö je zasluženo slavil z 2:0.

Prve tekme so bile na sporedu v torek, 17. in sredo, 18. avgusta. Povratne bodo prihodnji teden, 24. in 25. avgusta.

V četrtek bo svojo pot nadaljeval še zadnji slovenski predstavnik v kvalifikacijah za evropska tekmovanja. V četrtem krogu kvalifikacij za evropsko ligo bo Mura igrala s Sturmom iz Gradca. Prva tekma bo ta četrtek na Fazaneriji (ob 20. uri), povratna pa prihodnji četrtek (ob 21. uri) v Gradcu. Obe tekmi si boste lahko ogledali s prenosom v živo na Sportklubu!

Kvalifikacije za ligo prvakov, 4. krog, prve tekme

Torek:

Monaco – Šahtar Donjeck 0:1
0:1 Pedrinho 19.

Salzburg – Brondby 2:1
0:1 Uhre 4., 1:1 Adeyemi 56., 2:1 Aaronson 90.
Benjamin Šeško je za Salzburg igral do 77. minute.

Šerif Tiraspol – Dinamo Zagreb 3:0
1:0 Traore 45., 2:0 Kolovos 54., 3:0 Traore 80.
Lovro Bizjak je za Šerif vstopil v 87. minuti.

Sreda:

Benfica – PSV 2:1
1:0 Silva 10., 2:0 Weigl 42., 2:1 Gakpo 51.

Malmö – Ludogorec 2:0
1:0 Birmančević 26., 2:0 Berget 61.

Young Boys – Ferencvaroš 3:2
0:1 Boli 14., 1:1 Elia 16., 2:1 Sierro 40., 3:1 Garcia 65., 3:2 Boli 82.
Miha Blažič je za Ferencvaroš odigral celotno tekmo, v 69. minuti je prejel rumeni karton.