Remi v Neaplju, Porto presenetil Arsenal (VIDEO)

Evropa 21. Feb 202422:54 > 22:55 0 komentarjev

Za nami je prvi del osmine finala lige prvakov. Za konec je Napoli remiziral z Barcelono (1:1). Porto je v izdihljajih tekme prišel do zmage nad Arsenalom (1:0).

Napoli je gostil Barcelono, oba kluba v zadnjem obdobju nista bila v prav posebej dobri formi. So pa Španci, ki so posestno prevladovali, uvodoma pritiskali, v 14. minuti je prvič nase opozoril Robert Lewandowski, a zgrešil, neuspešen je bil tudi v 23. minuti, dvakrat je poskusil tudi Lamine Yamal v četrti in deveti minuti, enkrat pa Ilkay Gündogan. V polčasu z malo priložnostmi so bili napadalno anemični predvsem Italijani, ki niso niti enkrat streljali.

V 60. minuti pa so Katalonci zasluženo povedli, Lewandowski je dobil žogo v kazenskem prostoru in s 14 metrov z natančnim in nizkim strelom poskrbel za 1:0. Nekoliko odločnejši Napoli je v 75. minuti izenačil s svojim prvim strelom v okvir vrat, Victor Osimhen se je s svojo močjo otresel čuvaja in nato z 12, 13 metrov premagal Marc-Andreja ter Stegna. Barcelona bi lahko tik pred koncem prišla do zmage, vendar je Gündogan za las zgrešil cilj.

Topničarji naboje pozabili doma

V Portu je gostoval Arsenal, tekma pa v prvih 20 minutah ni ponudila pravih priložnosti. V 22. pa je imel v enem napadu Wenderson Galeno izjemni priložnosti za domače, najprej je iz bližine zadel vratnico, odbito žogo pa poslal mimo gola. V 38. minuti je William Saliba imel prvo omembe vredno priložnost Arsenala, s strelom z glavo je zgrešil.

Tudi uvod drugega polčasa ni bil posebej razburljiv, Leandro Trossard je pri Arsenalu sicer prišel do voleja, a je bil nenatančen, tudi v nadaljevanju posebnih priložnosti ni bilo. Ko je kazalo na 0:0, glede na to, da so domači dotlej sprožili en strel v okvir vrat, gosti pa celo nobenega, pa je v 94. minuti Galeno ustrelil z dobrih 20 metrov in poskrbel za dobro Portovo popotnico za London.

Liga prvakov, osmina finala

Sreda, 21. februar:

Napoli – Barcelona 1:1 (0:0)

Enajsterici:

Porto – Arsenal 1:0 (0:0)

Torek, 20. februar:

PSV Eindhoven – Borussia Dortmund 1:1 (0:1)

Inter Milano – Atletico Madrid 1:0 (0:0)

V torek so nogometaši madridskega Atletica, pri katerem je slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak branil celo tekmo, v gosteh pri milanskem Interju izgubili z 0:1, PSV Eindhoven pa je z Borussio Dortmund igral 1:1.

Osmino finala so sicer 13. februarja odprli Leipzig Kevina Kampla in Benjamina Šeška in Real Madrid, Španci so tekmo v Nemčiji dobili z 1:0, ter Koebenhavn in Manchester City, pri čemer so Angleži in branilci naslova na Danskem pričakovano slavili s 3:1.

Dan pozneje je Lazio presenetil Bayern in ga ugnal z 1:0, Paris Saint-Germain pa je upravičil vlogo favorita proti Realu Sociedadu z zmago z 2:0.

Povratne tekme tega dela tekmovanja bodo 5., 6., 12. in 13. marca.