Izjemni Jan Oblak premalo, brez zmagovalca na Nizozemskem (VIDEO)

Evropa 20. Feb 202420:40 > 23:10 0 komentarjev

Na prvi tekmi osmine finala lige prvakov je Inter z 1:0 premagal Atletico iz Madrida. Pomagala ni niti izjemna predstava Jana Oblaka. Na drugi tekmi sta PSV Eindhoven in Borussia Dortmund remizirala (1:1).

Interjevi nogometaši so v spomin na svojega nekdanjega igralca, Nemca Andreasa Brehmeja, ki je danes umrl pri 63 letih, nosili žalne trakove. Ekipi Interja in Atletica sta se sicer šele drugič merili v zgodovini, leta 2010 je dvoboj evropskega pokala dobil španski klub.

Ta je tudi imel prvo od redkih priložnosti v prvem polčasu, ko je Samuel Lino meril malo mimo gola v 12. minuti. Minuto zatem je v kazenskem prostoru žoga v roko zadela Nahuela Molino, a se sodniki niso odločili za najstrožjo kazen.

Italijani pa so nato prvo lepo priložnost imeli v 37. minuti, ko je Interjev najboljši strelec Lautaro Martinez poskusil z glavo, Oblak pa je prvič posredoval. Drugič je moral v 43. minuti po strelu Marcusa Thurama.

V drugem polčasu je najprej spet zagrozil Lino, ko je v 56. minuti sprožil mimo gola iz bližine z leve strani mimo gola, v 63. pa je na drugi strani Marko Arnautović s šestih metrov žogo poslal čez gol. Inter je bil v teh trenutkih odločnejši, v 77. minuti je spet nevarno z glavo meril Martinez, znova pa je bil na mestu Oblak.

Ta je obranil nov Martinezov poskus tudi v 79. minuti, a je odbito žogo v mrežo pospravil Arnautović za 1:0. V 81. minuti je po dolgem času zagrozil tudi Atletico prek Lina, ki je zgrešil, v 88. pa je bil z glavo nenatančen še Alvaro Morata.

V prvem polčasu obračuna v Eindhovnu so bili nekoliko konkretnejši domači nogometaši, ki so imeli več pravih priložnosti, najlepšo pa Malik Tillman v 16. minuti, ko je povsem neoviran v kazenskem prostoru meril mimo gola. So pa Nemci povedli v 24. minuti, ko je Donyell Malen, ki je v Dortmund leta 2021 prišel prav iz PSV, žogo malce z desne strani poslal v bližnji zgornji kot vrat domačih.

V 54. minuti je Mats Hummels naredil prekršek nad Tillmanom v kazenskem prostoru, nakar je sledila enajstmetrovka, ki jo je zanesljivo izvedel Luuk de Jong za 1:1. Obe ekipi sta si sicer v drugem delu priigrali še nekaj obetavnih akcij, a je ostalo pri neodločenem izidu.

Osmino finala so 13. februarja odprli Leipzig Kevina Kampla in Benjamina Šeška in Real Madrid, Španci so tekmo v Nemčiji dobili z 1:0, ter Koebenhavn in Manchester City, pri čemer so Angleži in branilci naslova na Danskem pričakovano slavili s 3:1.

Dan pozneje je Lazio presenetil Bayern in ga ugnal z 1:0, Paris Saint-Germain pa je upravičil vlogo favorita proti Realu Sociedadu z zmago z 2:0.

Liga prvakov, osmina finala

Torek, 20. februar:

PSV Eindhoven – Borussia Dortmund 1:1 (0:1)

Enajsterici:

Inter Milano – Atletico Madrid 1:0 (0:0)

Nogometaši v ligi prvakov bodo v sredo končali prvi del osmine finala. Ob 21. uri bo Napoli gostil Barcelono, Porto pa Arsenal. Po teh tekmah bodo na vrsti povratne tekme tega dela tekmovanja, te bodo 5., 6., 12. in 13. marca.