V Prekmurju tekma izjemnega tempa, a brez golov

Liga prvakov 21. Jul 202121:49 > 22. Jul 2021 0:25 0 komentarjev
Gledalci na Fazaneriji niso videli golov. Foto: Jure Banfi

Nogometaši Mure so v prvi tekmi 2. kroga kvalifikacij za Ligo prvakov gostili bolgarskega prvaka Ludogorec. Tekma na Fazaneriji se je končala z 0:0. Prekmurci so bili v prvem polčasu v podrejenem položaju, v drugem delu pa zaigrali pogumneje in imeli najlepšo priložnost na tekmi, ko je v 83. prečko zadel Žiga Kous. Povratni obračun bo v Razgradu čez teden dni.

Mreži sta v dodobra napolnjeni Fazaneriji mirovali. Bližje zmagi pa so bili Muraši, ki so v 84. stresli okvir vrat. Terensko premoč je imel bolgarski prvak, a ni izkoristil redkih lepih priložnosti.

Mura bo v primeru zmage v skupnem seštevku proti Ludogorcu v 3. krogu kvalifikacij za ligo prvakov igrala proti zmagovalcu obračuna med grškim Olympiacosom in azerbajdžanskim Neftčijem.

V primeru izpada proti Ludogorcu pa bi jim v tretjem krogu kvalifikacij za evropsko ligo nasproti stal zmagovalec dvoboja Ferencvaros – Žalgiris.

Najlepša priložnost na tekmi:

Fotogalerija s tekme na Fazaneriji (Foto: Jure Banfi):

Že v sredo so bili na delu trije slovenski nogometaši. Miha Blažič, ki s Ferencvarošem napada drugo uvrstitev v Ligo prvakov, je v torek na domači tekmi proti Žalgirisu prišel do lepe prednosti z 2:0. Slovenski reprezentant je tudi tokrat igral od prve do zadnje minute.

Z 1:0 je zmagal moldavski Šerif Tiraspol Lovra Bizjaka v gosteh pri armenskem Alaškertu. Slovenski napadalec je na igrišče vstopil v sodnikovem dodatku.

Zmage z 2:1 se je na Dunaju proti praški Sparti veselil slovenski vezist Dejan Petrović, ki je bil na igrišču 73 minut.

Celo tekmo je za finski HJK odigral Filip Valenčič, ki je tudi podal za gol Helsinkov. A to ni bilo dovolj, Malmö je doma zmagal z 2:1.

Slovan iz Bratislave je brez Kenana Bajrića doma remiziral z Young Boys iz Berna.