Mura poteptala Škendijo in napredovala s ‘petardo’

Liga prvakov 13. Jul 20218:34 > 14. Jul 2021 0:24 0 komentarjev
Nino Kouter, eden od nosilcev prvaka Mure in reprezentant, je prestopil v Celje. FOTO: Jure Banfi

Slovenski nogometni prvak Mura se je po suvereni zmagi v Fazaneriji gladko uvrstil v 2. krog kvalifikacij za preboj v ligo prvakov. Makedonski prvak Škendija je padel kar s 5:0, Prekmurci tako napredujejo s šestimi goli razlike, za nagrado pa jih čaka obračun z bolgarskim prvakom iz Razgrada.

V taboru črno-belih so poudarjali, da so pripravljeni na povratni dvoboj z makedonskimi prvaki, močan adut so bili po pričakovanjih tudi njihovi zvesti navijači.

Da bo danes v napadu Mure “pokalo” je napovedal že ognjemet skupine Black Gringos tik pred začetkom srečanja, ko je kar kakšnih pet minut brez prestanka glasno donelo za tribunami Fazanerije.

Gostje so bili enakovreden tekmec le v prve pol ure srečanja, potem pa se je igra začela vse bolj seliti pred vrata makedonskega vratarja Zahova.

Ko je ta v 26. minuti “kapituliral”, so se domači igralci dokončno prebudili in povsem zagospodarili na igrišču, po rdečem kartonu v 39. minuti, pa je tekma postala “enosmeren promet”.

Jure Banfi

Še pred odmorom so Muraši zadeli drugič, v drugem polčasu pa tekmo rutinirano privedli do konca in poskrbeli za zgodovinsko napredovanje v 2. krog kvalifikacij lige prvakov, kjer jih čaka neugodni Ludogorec z zelo hitrimi igralci.

“Vsekakor smo si zaslužili napredovanje. Pred prvo tekmo nismo pričakovali tako lahkega dela, je pa res, da na prvi tekmi nismo pokazali svojega pravega obraza. Tukaj nam je steklo, svoje so dodali tudi naši fantastični navijači,” je po veliki zmagi dejal prvi igralec tekme, Luka Bobičanec.

“Že po prvi tekmi sem dejal, da v principih, ki si jih zamišljam, nismo bili pravi. Če bi dal fantom kaj počitka, potem bi to pomenilo, da niso na pravem mestu. Slovensko prvenstvo je še zmeraj naša prioriteta,” je dodal Ante Šimundža.

Potek tekme:

2. minuta: Prvi so zapretili gostje, ki so si priigrali kot, po njem pa izvedli nevaren predložek. Sledil je protinapad Mure, ki ga je z leve strani zaključeval Bobičanec. Hrvaškega ofenzivnega vezista pri slovenskih prvakih je Murati uspel omejiti in žogo spustiti v gol-avt.

6. minuta: Kai Cipot je dobil lepo globinsko podajo, gostje so ga lovili v “ofsajd” zanko, a jim je spodletelo, mladi napadalec Prekmurcev pa je zaključil mimo leve vratnice. Sodnik je pokazal na kot, saj je žoga očitno oplazila Zahova. Akcija zatem je obrodila strel Bobičanca z roba kazenskega prostora, ki pa je meril preveč po sredini vrat.

13. minuta: Luka Bobičanec je najnevarnejši za vrata Škendije, s kakšnih 14. metrov na sredini je dobil žogo z leve strani, meril z notranjim delom stopala, a je njegov “volej” zavil preveč na levo.

15. minuta: Najlepša priložnost na tekmi tokrat za Škendijo, ki je izpeljala protinapad, žoga je prišla na levo stran kazenskega prostora do osamljenega Dorieva. Ta je žogo sicer spravil mimo Obradovića, a na srečo tudi kakšen slab meter mimo desne vratnice. Le minuto kasneje je z roba kazenskega prostora poskusil Alimi, z levjim skokom se je izkazal čuvaj domačih.

20. minuta: Podaja s kota je našla Cipota, ki je moral na hitro odreagirati, žogo je s štirih metrov poslal previsoko.

24. minuta: Kot za Škendijo je rezultiral v nov predložek v kazenski prostor Mure. Tokrat je zelo visoko žogo pobral zanesljivi Obradović.

26. minuta: GOOOOOOL! Bobičanec je dobil žogo na 20 metrih od gola, preigraval z “biciklom” in se odločil za strel z levico ter od vratnice žogo pospravil v mrežo. Mura ima velik kapital dveh golov!

30. minuta: Pritisk Mure ne jenja, domači so si priigrali kot, eden izmed črno-belih nogometašev je v kazenskem prostoru storil prekršek.

33. minuta: Protinapad “čarno-bejlih” je zaključil Klepač, se po oklevanju odločil za strel z desnico in cilj zgrešil za dobra dva metra.

36. minuta: Četrti kot za goste. Žoga je preletela skoraj vse v srcu kazenskega prostora. Na levi strani je do nje prišel Slovak Krivak in poslal predložek spet nazaj proti sredini, strel Ibraimija z glavo pa je odletel daleč stran od vrat.

39. minuta: Prva kazen v obliki rumenega kartona. Opozorilo je za prekršek prejel Krivak.

42. minuta: Rokoborba Bobičanca s Krivakom na sredini igrišča, Hrvat je izsilil drugi rumen karton Slovaka, tako da Muraši nadaljujejo z igralcem več!

45+1. minuta: GOOOOOL! Kouter je prejel lepo podajo na desno stran kazenskega prostora, reprezentant je pomeril z desnico in zadel prečko, od nje se je žoga odbila še v vratnico ter nato v mreži. Diši po drugem krogu!

POLČAS

46. minuta: Gostje nimajo več prav veliko za izgubiti. Trener Škendije je ob polčasu izvedel dve menjave. Iz igre Brazilec Igor Da Silva in Zejnulai, v igro pa prihajata Nafiu in Neziri.

49. minuta: Kot kaže bodo skušali Makedonci v drugem polčasu več sprožati tudi z razdalje. Alimi je poiskal nekaj odprtega prostora in meril s 25 metrov, a strel usmeril krepko prek vrat.

53. minuta: Izjemno neugodna podaja s kota Bobičanca je preletela vse glave in končala v gol-avtu.

54. minuta: GOOOOOL! Podajo Horvata je v kazenskem prostoru z ramo sprejel Mihael Klepač, si jo spustil na tla in izvrstno zadel za 3:0.

59. minuta: Tretja menjava pri gostih. Na klop gre najboljši strelec v zgodovini Škendije, Ibraimi, na zelenico pa prihaja nekdanji član Domžal, Hebaj.

61. minuta: Ni dosti manjkalo, pa bi Bobičanec zadel za 4:0, v teku je sprejel žogo na kakšnih 18 metrih od vrat ter pomeril tik nad prečko.

63. minuta: GOOOOOL! Slovenski prvaki sramotijo nasprotnika. Med strelce se je vpisal še Žiga Kous! Potnik v 2. krog tekmovanja je dokončno odločen!

66. minuta: Glede na prikazano bi si zadetek zaslužil tudi mladi Kai Cipot. Na točno dveh tretjinah srečanja se je lepo znašel ob svojem čuvaju in z volejem v skoku žogo spravil tik ob levi vratnici. Tik za tem ga je Šimundža zamenjal, z zelenice sta odšla še Karničnik in Kouter, vstopili pa so Karamarko, Kozar in Mandić.

74. minuta: Gostje so pletli mrežo okoli kazenskega prostora Mure, za podajo po tleh, a bolj na pamet, se je odločil Alimi in zadel enega izmed vezistov Mure, Bobičanec je z dolgo žogo v “ogenj” poslal Mandića, ta je kar sam povlekel po levi in prišel vse do gola, kjer je nastreljal Zahova. Že v naslednji minuti je isti igralec stresel vratnico.

77. minuta: Iz igre odhaja nedvomni junak obeh srečanj Bobičanec, priložnost za svojih 15 minut slave je dobil Maroša.

79. minuta: Lepo sta v kazenskem prostoru kombinirala Mandić in Maroša. Slednji je podal, nato dobil povratno žogo in streljal, a se je žoga ustavila pri branilcu gostov.

86. minuta: Pucko je z leve strani usmeril hitro žogo proti vratom, kjer ni bilo nikogar v črno-belem dresu.

87. minuta: GOOOOOL! Napaka v obrambi makedonskih prvakov. Vratar Zahov je žogo želel rešiti iz kota, se zadrsal in jo izbil v polje, Klepaču pa ni bilo težko pomeriti proti praznim vratom.

90. minuta: Elezi je lepo vtekel v kazenski prostor, dobil žogo po tleh, pomeril z levo, meril pa mimo gola. Na tribunah se je že začelo slavje.

KONEC TEKME! Mura je napredovala s skupnim izidom 6:0!

Začetni postavi
Mura: Obradović; Gorenc, Maruško, Karničnik; Šturm, Horvat, Bobičanec, Kouter, Kous; Cipot, Klepač
Škendija: Zahov; Murati, Krivak, Bejtulai, Pavić; Zejnulai, Alimi; Igor, Qaka, Doriev; Ibraimi

Vrhunci prve tekme:

Sledi Ludogorec iz Razgrada

Mura se bo v drugem krogu pomerila z bolgarskim prvakom Ludogorcem, ki je tudi v Beogradu z 1:0 premagal belorskega šampiona, Šahtar iz Soligorska. Škendija se bo preselila v kvalifikacije za novo konferenčno ligo, kjer bo igrala z latvijskim prvakom Rigo.

Poleg Mure so napredovanje v drugi krog lovili še številni slovenski legionarji. Napredovanja so se veselili vsi, Filip Valenčič se je za Helsinke tudi vpisal med strelce.

19.00 Šerif Tiraspol* (Lovro Bizjak) – Teuta 5:0 /4:0, 1:0/
20.00 Borac – CFR Cluj 3:4* /1:3, 2:1/ (po podaljških)
20.00 Priština – Ferencvaroš* (Miha Blažič) 1:6 /0:3, 1:3/
20.30 Budućnost – HJK Helsinki* (Filip Valenčič) 1:7 /1:3, 0:4/
20.45 Linfield – Žalgiris* 2:5 /1:3, 1:2/
21.00 Shamrock R. – Slovan Bratislava* 2:3 (Kenan Bajrić, Alen Ožbolt) /0:2, 2:1/
21.30 Soligorsk  – Ludogorec* 0:2 /0:1, 0:1/
22.00 Valur – Dinamo Zagreb* 2:4 (Petar Stojanović) /2:3, 0:1*/