Arsenal prekinil urok osmine finala, napredovala tudi Barcelona (VIDEO)

Liga prvakov 12. Mar 202420:06 > 23:51 1 komentar
Arsenal - Porto

V Londonu smo šele po enajstmetrovkah dobili četrtfinalista. To je uspelo Arsenalu, ki je tako izločil Porto. Veliko manj težav je imela Barcelona, ki je s 3:1 ugnala Napoli.

Barcelona in Napoli sta se v Neaplju na prvi tekmi razšla z neodločenim izidom 1:1. V Kataloniji so domači nekoliko podjetnejše začeli dvoboj, a v uvodnih minutah vseeno niso bili pretirano nevarnejši. Toda v 15. minuti so na vrsto le prišle minute blaugrane.

Sprva je po podaji Raphinhe za vodstvo zadel Fermin Lopez, le dve minuti kasneje pa so domači izpeljali protinapad. Končal ga je Raphinha, a zadel vratnico, je pa akcijo dobro spremljal Joao Cancelo, ki je povišal na 2:0.

Toda Neapeljčani niso predolgo čakali na prvi odgovor, na 1:2 so znižali po pol ure igre, ko je podajo Mattea Politana natančno zaključil Amir Rrahmani. Le nekaj trenutkov za tem bi gostje skoraj izenačili, a je poskus Giovannija Di Lorenza z glavo lepo zaustavil Marc-Andre ter Stegen.

V drugem polčasu so Neapeljčani lovili izenačujoči zadetek, a jim ga ni uspelo doseči. Barcelona se je dobro branila, nato pa z lepo odigrano akcijo, ki jo je zaključi Robert Lewandowski, s tretjim zadetkom na dvoboju v 83. minuti potrdila četrtfinale, čeprav je Mathias Oliveira za Napoli pred koncem še stresel prečko.

Arsenal po 14 letih v četrtfinalu

V Londonu je Arsenal pred domačimi navijači lovil gol zaostanka s prve tekme, ki jo je Porto dobil z 1:0. Topničarji so lovili skupno izenačenje, to pa jim je uspelo ob koncu prvega polčasa, ko je za vodstvo na tekmi v 41. minuti zadel Leandro Trossard. Domači so v nadaljevanju zadeli za 2:0, Martin Odegaard se je že veselil, a je sodnik zaradi prekrška Kaija Havertza gol razveljavil.

Domači do konca rednega dela tekme niso več zadeli in dvoboj se je nadaljeval v podaljških. Tudi v teh zadetka ni bilo ne na eni in drugi strani, o zmagovalcu so odločali kazenski streli, kjer je bil junak španski vratar David Raya, ki je ubranil dva strela gostov.

V sredo bosta znana še zadnja četrtfinalista, ob 21. uri bo madridski Atletico z Janom Oblakom igral proti Interju, ki je prvi obračun dobil z 1:0, Borussia Dortmund pa bo gostila PSV Eindhoven, prva tekma se je končala z 1:1.

Žreb četrtfinalnih parov bo v petek, 15. marca. Četrtfinalni obračuni bodo 9. in 10. ter 16. in 17. aprila, polfinale 30. aprila in 1. maja ter 7. in 8. maja, finale pa bo v Londonu na Wembleyju 1. junija.

Liga prvakov, povratni tekmi

Arsenal – Porto 2:0 (1:0, 0:0, 4:2) /0:1/

Enajsterici:

Barcelona – Napoli 3:1 (2:1) /1:1/

Četrtfinale so si že zagotovili Bayern München, ki je s skupnim izidom 3:1 izločil Lazio, PSG, ki je s 4:1 odpravil Real Sociedad, Real Madrid, ki je z 2:1 končal pot Leipziga Kevina Kampla in Benjamina Šeška, ter branilec naslova Manchester City, ki je s 6:2 izločil Koebenhavn.